fbpx
Home Aktualności Ośno Lubuskie: Festyn rodzinny połączony z obchodami Powstania Warszawskiego [FOTO]

Ośno Lubuskie: Festyn rodzinny połączony z obchodami Powstania Warszawskiego [FOTO]

by Gabrysia Farbotko
225732995 605216587111689 2828076529956771356 N

W niedzielę, 1 sierpnia w Ośnie Lubuskiem odbył się festyn rodzinny połączony z obchodami Powstania Warszawskiego. Na placu przy fontannach można było zobaczyć grupy rekonstrukcyjne, odwiedzić „szpital polowy”, miasteczko strażackie oraz skosztować kuchni domowej, pysznych ciast, zimnej lemoniady. 

Co się działo w Ośnie? Były stoiska z grochówką i kiełbaskami, kawą, watą cukrową, popcornem, rybą. Dla dzieci atrakcje w postaci dmuchanych zamków i zjeżdżalni i spotkania z wielkimi maskotkami. Maluchy mogły malować obrazki farbami przy „stoisku” MDK i biblioteki. Mogły też wziąć udział w cyfrowym malowaniu 3d. Był strażacki tor przeszkód , pokazy pojazdów służb mundurowych i specjalnych. Ale to nadal nie wszystko. Była możliwość przejażdżki na koniu i dotknięcia Alpaki. 

 

Tyle z atrakcji festynowych. Impreza była połączona z obchodami Powstania Warszawskiego. Na placu koło fontanny można było spotkać powstańców warszawskich, a których przebrani byli członkowie Towarzystwa Patriotycznego Szczerbiec w Ośnie Lubuskim. Poza tym można było przejechać się quadem i wejść do wojskowych aut. Dotknąć akcesoriów wojskowych, przyjrzeć się ubraniom z okresu Powstania Warszawskiego, posłuchać i zaśpiewać wojenne pieśni.

Organizatorami imprezy byli: 

Miejski Dom Kultury w Ośnie Lubuskim 
Ośno Lubuskie urzeka klimatem
Towarzystwo Patriotyczne Szczerbiec w Ośnie Lubuskim.
OSP Ośno Lubuskie

Czytaj też: Ogólnopolski zlot GoDuster w Lubuskiem. Dzień 3 [FOTO, WIDEO]

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice