fbpx

Ośno Lubuskie: Rodzice są zaniepokojeni ponownym nauczaniem zdalnym

Do rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Ośnie Lubuskim dotarła informacja o powrocie nauki zdalnej. Ponowne zamknięcie dzieci w domu wzbudziło niepokój i zmartwienie rodziców.

„Informujemy, iż w dniach od 18 do 22 października 2021 r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim w uzgodnieniu z organem prowadzącym oraz po uzyskaniu zgody Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słubicach przechodzą na nauczanie zdalne. Nauka dla dzieci w zerówkach i klasach I-III szkoły podstawowej odbywa się bez zmian, stacjonarnie” – czytamy w informacji dla rodziców wysłanej przez dyrektor szkoły Kamilę Kwiręg.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Rodzice wystraszeni pryzmatem powrotu pandemii oraz nauki w domu, zaczęli dzwonić do szkoły, gdzie po rozmowie telefonicznej dowiedzieli się, że powodem nauczania zdalnego jest…ogrzewanie szkoły. W budynku podczas wakacji wykonywana była termomodernizacja. 

Skrócone lekcje, a następnie nauczanie zdalne

Od 11 do 13 października cała szkoła miała skrócone lekcje ze względu na temperaturę w klasach oraz brak ogrzewania.

– Ogrzewanie miało być zrobione przez kolejne 4 dni, tj. 14-17.10.2021, a w piątek 15.10.2021, o godzinie 14:30 dostaliśmy informację na librusie, że klasy IV-VIII przechodzą na zdalne nauczanie. – mówi jedna z mam. – Klasy 0-III mają grzejniki elektryczne, a resztę odesłano na zdalne nauczanie. Uczniowie po długim pobycie i nauce w domu mają spore zaległości i każde ograniczenie nauczania tradycyjnego budzi niepokój -dodaje.

–  Jako mama dziecka chodzącego do ósmej klasy nie jestem zachwycona powrotem zdalnego nauczania. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie to tylko jeden tydzień. Zwłaszcza, że materiału do nauki jest mnóstwo, co pokazał ostatni rok szkolny, zdalne nauczanie nie jest w stanie zastąpić nauczania tradycyjnego. Taka sytuacja może trwać przez jakiś moment, ale nie wyobrażam sobie, żeby dzieci ponownie spędziły cały rok szkolny przed komputerem. – mówi inna mama.


Prace nad uruchomieniem ogrzewania trwają

Sytuację łagodzi sekretarz gminy, uspokajając rodziców. Szkoła nie przewiduje przedłużenia nauczania zdalnego i jest to sytuacja wyjątkowa, a problemy z ogrzewaniem mają być rozwiązane już na dniach.

–  Zdalnym nauczaniem na ten tydzień objęte są klasy IV-VIII, pozostałe to znaczy „zerówka” i klasy I-III pracują stacjonarnie. Zdalne nauczanie zaplanowano na ten tydzień i nie przewiduje się jego przedłużenia. Powodem tego są przedłużające się prace przy uruchomieniu nowej kotłowni gazowej. Potrzebne są jeszcze 2-3 dni, aby zostały zakończone prace wewnątrz budynku. Do czasu uruchomienia nowej kotłowni została już uruchomiona zastępcza kotłownia kontenerowa. – odpowiada portalowi I Love Słubice sekretarz Ewa Urbaniak.

Szkoła Podstawowa w Ośnie Lubuskim stara się, aby zapewnić odpowiednie warunki dla uczniów oraz walczy z pracami przy uruchomieniu nowej kotłowni, mamy nadzieję, że nauka zdalna młodzieży w najbliższym czasie już nie grozi.

Czytaj także: Można ubiegać się o pieniądze na wymianę “kopciucha”. W Słubicach powstał punkt konsultacyjny.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!