fbpx
Home Aktualności Ostatnie tegoroczne tchnienie lubuskiego Pucharu Polski. Lokalne rozgrywki powrócą dopiero na wiosnę…

Ostatnie tegoroczne tchnienie lubuskiego Pucharu Polski. Lokalne rozgrywki powrócą dopiero na wiosnę…

by Piotr Karp
Puchar Polski (zdjęcie poglądowe)

29 oraz 30-tego września rozegrano jedne z ostatnich tegorocznych spotkań w ramach lubuskiego Pucharu Polski. Awans do dalszych gier z naszego powiatu zapewniły sobie słubicka Polonia oraz Ilanka Rzepin.

Mecze IV rundy zakończyły tegoroczne zmagania w lokalnym pucharze. Do dalszej rywalizacji lubuskie zespoły przystąpią dopiero pod koniec marca, zaś finał zaplanowano na początek czerwca, którego areną będzie tym razem obiekt w Międzyrzeczu.

Zwycięska Ilanka

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Co prawda w lidze (po porażkach ze Spójnią oraz Polonią) ekipa Daniela Odziemkowskiego złapała zadyszkę, ale w pucharze zawodnicy z Rzepina pięknie się „odkuli”. Grający na co dzień w „okręgówce” Spartak Deszczno nie miał zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z przyjezdnymi. Ilanka pewnie wygrała aplikując rywalom aż dziewięć bramek, a sama tracąc zaledwie dwie.

Ale awans zapewniła sobie też Polonia

Trudno oprzeć się wrażeniu, że słubicki zespół w końcu łapie wiatr w żagle. Po prestiżowym zwycięstwie z Ilanką w lidze przyszedł czas na awans do 1/8 finału lokalnych rozgrywek pucharowych. W Gorzowie zawodnicy Andrzeja Wypycha bez większych problemów odprawili rezerwy Warty pewnie ogrywając miejscowych aż 3-0. Zwycięstwo „Dumie Pogranicza” zapewniły trafienia Macieja Ossowskiego, Rafała Gronostaja oraz Daniela Stadie.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Odra za burtą

Nie ma się co oszukiwać- zespół z Górzycy nie mógł uchodzić za faworyta w konfrontacji z grającą dwie klasy rozgrywkowe wyżej Pogonią Skwierzyna. I tę różnicę było widać na boisku, aczkolwiek Odrze trzeba oddać sprawiedliwość i powiedzieć, że swoje szanse jednak miała. Dużo skuteczniejsi byli jednak goście, którzy po dwóch trafieniach Banaszaka oraz bramkach Kodzisa i Batóga zameldowali się w najlepszej szesnastce turnieju.

W oczekiwaniu na wiosnę

Jak już się rzekło na poziomie 1/8 finału nasz powiat będą reprezentować dwa zespoły- Polonia oraz Ilanka. Przyjdzie nam zatem troszkę poczekać na kolejne spotkania w ramach tych rozgrywek. W tzw. międzyczasie czeka nas oczywiście przybierająca coraz ciekawszy obrót rywalizacja ligowa. Poniżej komplet wszystkich wyników w ramach IV rundy, które stały się udziałem ekip z naszego powiatu:

Spartak Deszczno vs Ilanka Rzepin: 2-9

Warta II Gorzów vs Polonia Słubice: 0-3

Odra Górzyca vs Pogoń Skwierzyna: 0-4

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice