fbpx

Oszuści podają się za pracowników banku! Do słubickiej komendy zgłosiła się oszukana kobieta

25-latka została oszukana przez przestępców podszywających się pod pracowników znanego banku. Na ich polecenie zainstalowała aplikację, którą miała ją chronić przed kradzieżą pieniędzy z konta. W ten sposób kobieta straciła 4 tysiące złotych. Policjanci apelują – bądźcie ostrożni i nie dawajcie wiary oszustom!

W czwartek (5 sierpnia) do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zgłosiła się 25-letnia kobieta, do której wcześniej zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Oszust chciał potwierdzić przelew bankowy, który rzekomo miała zrealizować 25-latka. Gdy kobieta zaprzeczyła, rozmówca stwierdził, że ktoś wykradł jej dane i utworzył konto w innym banku. Następnie oszust przekonał 25-latkę do zainstalowania nowej aplikacji bankowej, która miała uchronić jej pieniądze przed kradzieżą. W dalszej rozmowie oszust stwierdził, że połączy kobietę ze specjalistą do spraw bezpieczeństwa. Drugi rozmówca kazał kobiecie zalogować się do konta bankowego, używając do tego przeglądarki, a nie aplikacji bankowej. Instruował 25-latkę krok po kroku co ma robić tj. wpisać nr telefonu infolinii banku, podać hasła oraz nr karty płatniczej oraz wszystkie dane personalne. Na koniec podał nr skrytki bankowej, na który kobieta miała przelać swoje pieniądze, które ostatecznie trafiły na konto oszustów. 25-latka zorientowała się, że padła ofiarą przestępców i powiadomiła o wszystkim bank oraz policjantów.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Pracownicy banków nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodów autoryzacyjnych. Każdy telefon od osoby podającej się za pracownika banku, która proponuje zainstalowanie oprogramowania na telefonie lub komputerze, jest telefonem od oszusta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Autor: Magdalena Jankowska, oficer prasowy KPP Słubice

Czytaj też: Policja: DOSTAŁEŚ SMS Z PROŚBĄ O DOPŁATĘ ZA PRĄD? UWAŻAJ TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice