fbpx
Home Aktualności Pięć zatrzymanych praw jazdy, zatrzymanie włamywacza w Rzepinie i złodzieja w Słubicach – takie są wyniki ostatnich działań naszych policjantów.

Pięć zatrzymanych praw jazdy, zatrzymanie włamywacza w Rzepinie i złodzieja w Słubicach – takie są wyniki ostatnich działań naszych policjantów.

by Renata Hryniewicz
Fot. KPP Słubice

Rekordzista, któremu policjanci powiatowej komendy policji zatrzymali prawo jazdy pędził 140 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. W Rzepinie 41 – latek włamał się do mieszkania i ukradł rower, natomiast w Słubicach policjanci zatrzymali złodzieja, który nakradł towaru o łącznej wartości 10 tys. zł. 

W ostatni weekend policjanci drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy pięciu kierowcom, którzy przekroczyli prędkość. Rekordzista przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h pędził volkswagenem z prędkością 141 km/h.  Do przekroczenia prędkości doszło w Kunowicach i Uradzie.

18 września w Uradzie 30-letni mieszkaniec Gdańska kierujący pojazdem ciężarowym marki Fiat  przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Tego samego dnia, również w Uradzie 53 latek z Nowej Soli kierujący oplem przekroczył prędkość o 59 km/h. Dzień później w tej samej miejscowości 48-letni mieszkaniec Zielonej Góry kierujący bmw przekroczył prędkość o 52 km/h (102/50). Chwilę później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali kierowcę ze Słubic, który zamiast dostosować prędkość do 50 km/h przekroczył ją o 91 km/h. Ostatni kierowca, który stracił na trzy miesiące prawo jazdy zatrzymany został w Kunowicach. Jest to 28 letnia mieszkanka Słubic, która przekroczyła prędkość o 60 km/h.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

– Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Złodzieje zostali zatrzymani

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Do zdarzenia doszło w Rzepinie. 46- latek włamał się do mieszkania i ukradł rower o wartości 3 tys. zł.
– Policjanci przedstawili 46-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem, w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Rower wrócił do właściciela.  Włamywaczowi grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W Słubicach również zatrzymano złodzieja, który kradł elektronarzędzia, narzędzia oraz inne przedmioty. Łączna wartość strat szacowana jest na blisko 10 tysięcy złotych. Część łupu udało się odzyskać.

– Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów na początku września. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy trzech zarzutów m.in. przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. 31-latek  w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za kradzież odpowie przed sądem – czytamy w informacji prasowej policji.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice