fbpx

Pięciu obcokrajowców zatrzymanych za nielegalny pobyt w naszym kraju

Funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali pięciu cudzoziemców z Ukrainy, Gruzji i Mołdawii podczas realizacji zadań ukierunkowanych na przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

Wczoraj 27 lutego funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku i Gorzowie Wielkopolskim realizując zadania dotyczące zwalczania nielegalnej migracji zatrzymali pięciu cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące przepisy lub nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że wśród pięciu zatrzymanych cudzoziemców przebywających w Polsce nielegalnie są obywatele Gruzji, Ukrainy oraz Mołdawii.

Dwóch cudzoziemców z Ukrainy okazało do kontroli funkcjonariuszom Straży Granicznej z placówki w Kłodzku czeskie dokumenty pobytowe. Ukraińcy nie posiadali jednak przy sobie dokumentów podróży, uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Po weryfikacji posiadanych dokumentów pobytowych, cudzoziemców pouczono o konieczności niezwłocznego powrotu do państwa, które wydało tytuły pobytowe oraz ukarano mandatami karnymi.

Z kolei funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim wylegitymowali na terenie miasta dwóch Gruzinów, którzy jak się okazało przyjechali do Polski w celu wykonywania pracy, jednak tej pracy się nie podjęli. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych  innych dokumentów potwierdzających aktualne, legalne zatrudnienie, co wskazuje, że cel wjazdu i warunki pobytu na terytorium naszego kraju są niezgodne z deklarowanym. Gruzinów zatrzymano i wszczęto postępowania administracyjne w przedmiocie zobowiązania do powrotu.

Z uwagi na niezgodny z prawem pobyt, jeden obywatel Gruzji otrzymał decyzję, na podstawie której w trakcie kolejnych 30 dni musi wyjechać z Polski. W decyzji orzeczono także o zakazie ponownego wjazdu do naszego kraju oraz pozostałych krajów strefy Schengen przez okres 6 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego Gruzina obecnie prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumacza.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Gorzowie Wielkopolskim wylegitymowali obywatela Mołdawii, który jak ustalili funkcjonariusze po przeprowadzeniu kontroli legalności pobytu, przekroczył dopuszczalny termin pobytu w ruchu bezwizowym. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju, obywatel Mołdawii został zatrzymany. Wszczęto postępowanie, którego efektem była decyzja, na podstawie której w trakcie kolejnych 14 dni cudzoziemiec musi wyjechać z Polski. W decyzji orzeczono także o zakazie ponownego wjazdu do naszego kraju oraz pozostałych krajów strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Autor:

Paweł Biskupik

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Czytaj także :

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!