fbpx
Home Aktualności Pies wskazał schowek z narkotykami wartymi 6,5 miliona złotych.

Pies wskazał schowek z narkotykami wartymi 6,5 miliona złotych.

by Renata Hryniewicz
Zabezpieczono narkotyki warte 6,5 miliona złotych

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zabezpieczyli rekordową w tym roku ilość narkotyków. Podczas kontroli dostawczego auta ujawnili w jego wnętrzu prawie 217,5 kilograma marihuany o detalicznej wartości 6,5 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano 32-letniego Polaka.

W ubiegłą środę 21 października funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skierowali do kontroli samochód dostawczy. Podczas kontroli przestrzeni bagażowej, w której przewożone były pompy ciepła, towarzyszący funkcjonariuszom pies szkolony do wykrywania narkotyków wskazał funkcjonariuszom, że poza widocznym ładunkiem kierowca przewozi również niedozwolone substancje.

Po rozkręceniu pomp ciepła okazało się, że były one wypełnione hermetycznie zamkniętymi, workami z marihuaną. Po zważeniu 181 worków z narkotykami ustalono, że 32-letni kierowca przewozi 217,4 kilograma narkotyków, których detaliczna wartość wynosi ponad 6,5 miliona złotych.

Z uwagi na popełnione przez kierowcę przestępstwo został on zatrzymany. Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut przewozu substancji narkotycznych z Niemiec do Polski.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Słubicach nadzorującej postępowanie karne w tej sprawie Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec zatrzymanego Polaka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności powyżej 3 lat.

Tekst: mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice