fbpx

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta z Cybinki

Dzięki czujności policjanta po służbie kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Aspirant sztabowy Sylwester Olender w porę zareagował i przerwał jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Odpowiedzialną i profesjonalną postawą wykazał się policjant, który pełni funkcję Kierownika Posterunku w Cybince – aspirant sztabowy Sylwester Olender. W piątkowy poranek (11 listopada) w dniu wolnym od służby zauważył mężczyznę, który przyjechał pojazdem osobowym marki Renault na stację benzynową w Cybince, a jego stan wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Kiedy funkcjonariusz zobaczył, że kierowca kupuje alkohol przy kasie stacji benzynowej, postanowił baczniej mu się przyjrzeć. Bełkotliwa mowa mężczyzny i woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń. Policjant nie wahał się zareagować. Mężczyzna chciał wsiąść do auta i odjechać, jednak mundurowy podszedł do pojazdu i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

 

Wezwany na miejsce patrol przebadał 45-letniego kierowcę i okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Lubuscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba to nie zwykła praca – to bycie w gotowości do działania w dzień i w nocy. Szybka reakcja na łamanie prawa, na ratunek innego życia, często z narażeniem własnego.

 

Policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować i nie przyzwolić na jazdę po alkoholu, ponieważ jest on jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.

 

Autor: aspirant Agnieszka Kaczmarek, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Czytaj też: Słubice: POLICJANT NA URLOPIE ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ Z BLISKO TRZEMA PROMILAMI ALKOHOLU W ORGANIZMIE!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!