fbpx
Home Aktualności Podsumowanie XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w słubickiej bibliotece.
XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (5)

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” dobiegł końca. W całej Polsce odbywały się spotkania i wspólne czytania ulubionych książek, a w mediach społecznościowych z czytelnikami spotkali się autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży. Biblioteka słubicka również włączyła się w obchody tego święta i zaprosiła swoich czytelników w literacką podróż

„Lokomotywą pełną bajek”.

W trakcie tygodnia w bibliotece rozbrzmiewały fragmenty książek z listy „Złotej Dwudziestki” plebiscytu zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii ”Cała Polska czyta dzieciom”. Bibliotekarze i zaproszeni goście czytali między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima, „Pana Kuleczkę” Wojciecha Widłaka, „Florkę. Z pamiętnika ryjówki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i inne. Utwory można było wysłuchać  na bibliotecznym profilu facebook.

Bibliotekarki z oddziału dla dzieci odwiedziły także słubickie przedszkola, gdzie opowiadały o bibliotece, prezentowały nietypowe książki i czytały „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Na pamiątkę spotkań słubicka biblioteka przekazała przedszkolakom certyfikaty „Podróży lokomotywą pełną bajek” oraz książki „Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?” Katarzyny Zielińskiej. Dzieci z przedszkola „Kraina Radości” oraz „Euregio” odwiedziły bibliotekę i w letnim, bibliotecznym ogrodzie  uczestniczyły w radosnym spotkaniu z bohaterami książek polskich autorów.

Dużym powodzeniem cieszyły się plenerowe warsztaty dla dzieci pod hasłem „Podróż z książką” które odbyły się na biblioteczny tarasie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych związanych z literaturą, odgadywały zagadki, a następnie malowały przy sztalugach. Powstały kolorowe portrety ulubionych postaci z dziecięcych bajek i marzeń. Ciekawą atrakcją tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i Dnia Dziecka była kolorowa, biblioteczna fotobudka, która zachęcała dzieci do wizyty w bibliotece i uwiecznienia na fotografii swojej sympatii do książek i radości z czytania. Fotobudka czeka na czytelników w bibliotece, a my, w myśl hasła Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom zachęcamy: Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!
Zapraszamy do biblioteki po piękne, kolorowe książki.

Czytaj też: I edycja Sun Session za nami. Bawiliście się świetnie! Dziękujemy! [GALERIA FOTO, WIDEO]

 

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice