?????????????????????????????????????

Poloniści ponownie wystąpili w roli gospodarzy w czwartej kolejce lubuskiej IV ligi. Do Słubic przyjechali piłkarze, którzy w nazwie mają tak bardzo znaną tu rzeką.

Odra Nietków była kolejnym ligowym rywalem. Dla miejscowych była to dobra okazja do poprawienia swojej lokaty w tabeli, oczywiście w przypadku wygranej. Ich rywale przed sobotnim meczem, który rozpoczął się o godz. 17 mieli na koncie 6 pkt. przy naszych 4. Niestety ta sztuka Polonii Słubice nie udała się, gdyż oba zespoły podzieliły się punktami co oznacza remis.

Wszystko zaczęło się bardzo optymistycznie. Już w 9 minucie do bramki rywali skutecznie skierował futbolówkę Rafał Gronostaj. Zaledwie kwadrans później słubiczanie powiększyli swój bramkowy licznik do cyfry 2. Tym razem strzelcem był Daniel Stadie. Wydawało się, że taka przewaga wystarczy, a kolejne bramki i pewna wygrana są niemalże pewne i cytując klasyka „ta wygrana Polonii się po prostu należała”. Jednakże goście nie chcieli wpisać się w taki scenariusz i jeszcze przed przerwą, bo w 40 minucie Patryk Trzmiel etatowy strzelec bramek dla Nietkowa zdobył kontaktowego gola.

Druga połowa jeszcze się porządnie nie rozpoczęła, a już w 46 minucie ponownie P. Trzmiel po ładnym strzale doprowadził do remisu. Był to rzeczywiście bardzo dobry mecz w wykonaniu napastnika Odry. Być może zamarzyło mu się dorównać Robertowi Lewandowskiemu, który w meczu z Herthą Berlin upolował hat-tricka (choć ten mecz rozpoczął się o 18.30). Końcówka meczu to była zdecydowana przewaga miejscowych, jednak nie pozwoliło to na strzelenie tej wymarzonej trzeciej bramki. Choć szczęście było blisko trzeba stwierdzić, że ten wynik jest sprawiedliwy. Polonii zabrakło koncentracji w obronie, a i wykończenie akcji pod bramką przeciwnika skłania do dalszych intensywnych treningów.

Po tej kolejce słubiczanie z 5 punktami zajmują 9 miejsce, a ich sobotni rywal dwie pozycje wyżej. Nasze dwie pozostałe drużyny z powiatu słubickiego, czyli Ilanka Rzepin i Spójnia Ośno Lubuskie zagrały na minus. Ilanka poległa w Starym Kurowie (0-2), a Spójnia przegrała z liderem IV ligi z przybyszowa (1-3) zajmując odpowiednio w tabeli miejsca 6 i 12.

Już za tydzień Polonia zagra na wyjeździe ze Świebodzinem. Początek meczu o godz. 14.00