Home Aktualności Polonia w półfinale Pucharu Polski!!!

Polonia w półfinale Pucharu Polski!!!

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Mecz Polonia-Dąb Przybyszów - fot. I Love Słubice

W środowe popołudnie seniorzy Polonii Słubice zmierzyli się z drużyną Dąb Przybyszów w 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu woj. lubuskiego. Nasi odnieśli zwycięstwo 1-0.

Co prawda zwycięzców się nie sądzi, ale dziś kilka słów o tym meczu należy się Czytelnikom naszego portalu. Może zaczniemy od końca. W regulaminowym czasie gry padł remis 0-0 i w związku z tym, że to rozgrywki pucharowe i trzeba było wyłonić zwycięzcę sędzia zarządził dogrywkę 2×15 minut. I właśnie w pierwszej części dogrywki padła, jak się okazało jedyna w tym meczu bramka. Jej autorem był jeden z grających w naszej ekipie bliźniaków Gabriel Chrostowski. Ten wynik pozostał już do końca pojedynku i zwycięstwo naszych stało się faktem.

Pora na kilka refleksji związanych z przebiegiem meczu. Pierwsza połowa była raczej wyrównana. Wszystkim się wydawało, że gdy jeden z zawodników gości otrzymał w niej czerwoną kartkę (za 2 żółtą) nasi spokojnie przejmą kontrolę i tylko kwestią czasu będą kolejne bramki. Nic takiego niestety nie miało miejsca. Mało tego, w drugiej połowie czasem się wydawało, iż to Poloniści grają w osłabieniu. Goście kilka razy zagrozili nawet naszemu bramkarzowi Jakubowi Szewielińskiemu, ale Kuba po kolejnym doskonałym występie ratował nasz zespół przed utratą bramki.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Tu też warto dodać, że mecz był bardzo zacięty, a zawodnicy obu ekip nie szczędzili swym rywalom bolesnych kontuzji. Jeden z gości nawet opuścił boisko z rozciętym łukiem brwiowym. Sędzia główny, co chwilę wyciągał żółte kartki (z naszej ekipy otrzymali je Mikołaj Kawecki, Przemysław Begier, Szymon Biernat i nawet rezerwowy bramkarz siedząc na ławce rezerwowych Michał Wilczewski). Żeby było ciekawie goście kończyli mecz w 9, ponieważ w drugiej odsłonie dogrywki jeden z ich zawodników ponownie za drugą żółtą zainkasował taką, ale w czerwonym kolorze. Pomimo gry w dziewięciu gospodarzom już nie udało się zdobyć kolejnej bramki ale nic to, zwycięstwo zostało po naszej stronie.

Trener Andrzej Wypych po meczu przyznał, iż cieszy się ze zwycięstwa nawet tak małego, gdyż chciał, aby zawodnicy zachowali jak najwięcej sił na najbliższy pierwszy mecz ligowy, który odbędzie się już w najbliższą sobotę na naszym stadionie z Lechią II Zielona Góra.

Zapraszamy kibiców na godz. 17.00. Z kolei kierownik drużyny Janusz Wardak przyznał również, że zawodnicy Polonii po trudach przygotowań przedsezonowych (sparingi + puchar) są po prostu przemęczeni. Dlatego reasumując trzeba się cieszyć z tego zwycięstwa, tym bardziej, iż ekipa z Przybyszowa to naprawdę solidny zespół.

Co dalej z pucharem? Kolejnym przeciwnikiem w 1/2 finału będzie Warta Gorzów, która pokonała Stilon Gorzów 1-0. Ten mecz odbędzie się na naszym stadionie 29 sierpnia. Zwycięzca tego meczu zagra z kolei z lepszą drużyną pojedynku pomiędzy Cariną Gubin a Lechią GRAN- BUD Zielona Góra.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia