fbpx
Home Aktualności Polsko-niemiecka biesiada muzyczna po roku przerwy znowu się odbędzie!

Polsko-niemiecka biesiada muzyczna po roku przerwy znowu się odbędzie!

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Dsc 1587(1)

10 lipca o godz. 14:00 organizatorzy zapraszają mieszkańców miast partnerskich Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz gości z regionu na wspólną polsko-niemiecką biesiadę muzyczną „Dziki Zachód”, która odbędzie się na bocznym boisku SOSiR w Słubicach. Nie zabraknie również programu dla dzieci oraz innych atrakcji.

Już po raz trzeci ARLE gGmbH wraz z polskim partnerem – Związkiem Emerytów i Rencistów w Słubicach oraz z polsko-niemieckim chórem „Kukuleczki´s” zaprasza do Dwumiasta polsko-niemieckie chóry. Dwie pierwsze biesiady muzyczne okazały się być wielkim sukcesem i ważnym wydarzeniem w roku zarówno dla uczestniczących w nich chórów, jak i widzów.

Niezwykła atmosfera, radosne występy wokalne i wspólny czas biesiadowania mają szczególny wspływ na pogłębienie polsko-niemieckiej współpracy i zbliżenie do siebie mieszkańców Dwumiasta i regionu. W zeszłym roku, z powodu pandemii, nie udało się zorganizować biesiady muzycznej tak, jak to było w planach. Dzięki wsparciu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w tym roku będzie to możliwe i to z bardzo ciekawym mottem – „Dziki zachód”.

– Będziemy zachęcać uczestników: do występów i radosnej zabawy w atmosferze country. W repertuarze zaproszonych chórów znajdą się przeboje muzyki polskiej, niemieckiej i światowej – mówi dyrektor zarządzająca ARLE gGmbH Christa Moritz.

Co roku szczególnie cieszymy się na wspólny występ frankfurckiego chóru „Lebensfreude” ze słubickim chórem „Konsonans” jako polsko-niemieckiego chóru „Kukuleczki’s”. W tygodniu poprzedzającym biesiadę oba chóry spotkają się na intensywnym weekendzie prób, tak aby po przerwie spowodowanej pandemią mogły ponownie zachwycać swoimi polsko-niemieckimi występami.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem środków higieny, goście proszeni będą o wypełnienie listy kontaktów.

Projekt dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Autor: Adrianna Rosa-Zarzycka
Koordynator polsko-niemieckich projektów ARLE gGmbH

Czytaj też: Bezpłatne warsztaty No borders. Trwają zapisy. Ilość miejsc ograniczona!

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice