fbpx
Home Aktualności Pomożecie Michałowi nakręcić film? Każdy, kto go wesprze wystąpi w napisach końcowych dokumentu.

Pomożecie Michałowi nakręcić film? Każdy, kto go wesprze wystąpi w napisach końcowych dokumentu.

by Renata Hryniewicz
Michał Wewiórski

Mieszkaniec Kunowic, żeby zaliczyć Akademię Twórczych Poszukiwań na kierunku Film i TV musi nakręcić film na podstawie swojego scenariusza. Jest fanem żużla, więc pomysł na film już jest. To historia o kolegach, znajomych i przyjaciołach, którzy po latach stali się dla siebie jak bracia. Żeby jednak wszystko się udało potrzebuje pomocy finansowej. 

Michał Wewiórski  pochodzi z Zielonej Góry. 14 lat temu przeprowadził się do Słubic, a aktualnie jest mieszkańcem Kunowic.

– Już jako młody chłopiec zapałałem miłością do żużla, stawiając bardziej na aspekt kibicowski. Na początku z tatą odwiedzaliśmy stadion żużlowy mieszczący się na ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze. Nie odpuszczaliśmy żadnego „domowego” spotkania. Z czasem kibicowanie przerodziło się w miłość i spędzanie czasu na trybunach z kolegami nie tylko w Zielonej Górze – mówi Michał. 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Oprócz zagorzałego kibicowania Michał ma też zajawkę fotograficzno-filmową i aby podnieść swoją wiedzę uczęszcza do Akademii Twórczych Poszukiwań na kierunku Film i TV. Swoją edukację w wspomnianym już kierunku będzie musiał zaliczyć w formie filmu. Powstał więc pomysł,  aby  dwie miłości połączyć w jedno i zrealizować dokument o grupie kibicowskiej „ZGREDY” wspierającej K. S. Falubaz od lat 90, do której również należy.

Potrzebna pomoc

– Aktualnie piszę scenariusz i kręcę pierwsze sceny. Chcę połączyć te dwie fascynację w jedność i przekazać innym historie kibiców, którzy jako koledzy czy znajomi, poprzez kibicowanie, spędzanie ze sobą tysięcy kilometrów w drodze za  ukochaną drużyną, po ponad 30 latach stali się dla siebie jak bracia -mówi Michał. 

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Rozpoczął więc realizację filmu „NIERODZICIELSCY BRACIA”.  Żeby jednak mógł zakończyć swój projekt Michał potrzebuje  finansowej pomocy i w tym celu utworzył zrzutkę.

– Każda złotówka jest dla mnie ważna, a zebraną kwotę potrzebuje na zakup dodatkowego sprzętu, oprogramowania, paliwa, opłacenia kina w dniu premiery itd. – wylicza. 

W podziękowaniu, każda osoba będzie uwzględniona w napisach końcowych. 5 osób, które wpłacą największą kwotę otrzymają wejściówki na premierę filmu we wrześniu 2021 r. 

Jeśli chcesz pomóc Michałowi możesz wpłacić pieniądze na konto zrzutka (KLIK)

Czytaj też: Zniszczony most w Kłopocie przyciąga nie tylko miejscowych. To zasługa klimatu i jego historii [FILM] Autor: Michał Wewiórski. 

A także: Znacie klasztor Neuzelle? To piękne miejsce znajduje się niecałe 40 km od Słubic [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz wideo o jesieni, które Michał zrobił w ramach pracy domowej na Akademii Twórczych Poszukiwań na kierunku Film i TV.

 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice