fbpx

Pościg w Rzepinie. Mężczyzna próbował oślepić policjantów gazem łzawiącym. Był w posiadaniu amfetaminy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rzepińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy, którego pasażer zaczął uciekać. Mundurowi podjęli za nim pościg, podczas którego rozpraszał w ich kierunku gaz. Mimo ograniczonej widoczności policjanci kontynuowali pościg, dzięki czemu zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany, a w trakcie kontroli osobistej ujawniono przy nim narkotyki. Usłyszał także dwa zarzuty za kradzieże, których miał dopuścić się w ostatnim czasie.

W zawodzie policjanta nie ma miejsca na rutynę, a funkcjonariusze podczas służby muszą być zawsze przygotowani na różne scenariusze. Wchodząc na interwencję, czy kontrolując pojazd nigdy nie wiadomo z kim będą mieli do czynienia i nie są w stanie przewidzieć przebiegu danej sytuacji. Taki stan rzeczy miał miejsce w poniedziałek (19 września) w gminie Rzepin.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, z którego nagle wybiegł pasażer i zaczął uciekać. Mundurowi zdążyli zauważyć, że jest to znany im 31-latek, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Od razu ruszyli za nim w pościg, podczas którego uciekinier rozpylał w ich kierunku gaz łzawiący.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Mundurowi mimo ograniczonej widoczności nie odpuszczali i kontynuowali pościg. Dzięki ich determinacji 31-latek został zatrzymany.

Okazało się, że jego ucieczka miała kilka motywów. Jednym  z nich było uniknięcie kary pozbawienia wolności, a kolejnym… narkotyki – mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę. To jednak nie wszystko. Dzięki doskonałej znajomości zdarzeń i umiejętności powiązania zgromadzonych informacji oraz dowodów, policjanci z Rzepina ustalili, że 31-latek może odpowiadać za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz co najmniej dwa zarzuty kradzieży. Przypominamy, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. Agnieszka Kaczmarek, KPP Słubice

Czytaj też: TRWAJĄ POSZUKIWANIA MACIEJA HRYCAJA Z RZEPINA

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice