Dość nieoczekiwany przebieg miał ostatni piłkarski weekend w IV lidze lubuskiej. O ile zwycięstwo Polonii, czy remis w Ośnie można było jeszcze przewidzieć, o tyle porażka rozpędzonej dotychczas Ilanki może już zaskakiwać.

Nasz piłkarski przegląd zaczniemy tym razem jednak od króciutkiego sprawozdania z innych boisk. Do małej niespodzianki doszło m.in. w Nietkowie, gdzie nieprzewidywalny zespół Odry podzielił się punktami z faworyzowanym Stilonem. W innych spotkaniach obyło się już jednak bez większych sensacji. Carina Gubin pewnie wygrała w Nowej Soli, zaś kolejne punkty do swego dorobku dopisali sobie również zawodnicy Dębu Przybyszów. Zwycięstwa odnotowały ponadto ekipy Piasta Iłowa, Pogoni Skwierzyna czy Syreny Zbąszynek.

Fenomen ze Słubic

Już dawno sympatycy „Dumy Pogranicza” zapomnieli o kiepskim początku obecnego sezonu. I nie ma w tym niczego dziwnego, bo przecież podopieczni Andrzeja Wypycha kroczą w ostatnim czasie od wygranej do wygranej. Kolejne zwycięstwo słubiczanie odnieśli w tę sobotę pokonując przy ulicy Sportowej przyjezdnych z Żagania 3-1. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Przemysław Begier (11 minuta), Dawid Kucharski (20 minuta) oraz Daniel Stadie w 92 minucie spotkania. Warto podkreślić, że dzięki kolejnemu zwycięstwu Polonia „wskoczyła” do ligowego TOP 5. Rundy jesiennej na podium już co prawda raczej zakończyć się nie uda, ale apetyty na wiosnę będą w Słubicach z całą pewnością mocno zaostrzone.

Polonia Słubice vs Czarni Żagań 3-1

Niespodzianka w Rzepinie

Mimo aż siedmiu ligowych porażek na koncie zespół z Kożuchowa trudno nazywać „kelnerami”, o czym zresztą mogła w tej rundzie przekonać się choćby słubicka Polonia. Niemniej na własnym obiekcie Ilanka przegrała tej jesieni tylko raz i nic nie wskazywało na to, aby ta historia miała się powtórzyć. A jednak goście byli w stanie wywieźć z Rzepina pełną pulę punktów. Jak do tego doszło? O wszystkim tak naprawdę zdecydowała druga odsłona spotkania. Korona wyszła na prowadzenie w 63 minucie po kontrataku i indywidualnej akcji Macieja Grochowskiego, zaś na 2-0 w 79 minucie konfrontacji podwyższył z rzutu karnego Dawid Cieśla. Po tym trafieniu gospodarze nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania uznając w ostateczności wyższość przyjezdnych.

Ilanka Rzepin vs Korona Kożuchów 0-2

W Ośnie podzielili się punktami

Kolejny remis zanotowała natomiast Spójnia. Podopieczni trenera Żłobińskiego podzielili się tym razem punktami z ekipą ze Starego Kurowa. Spotkanie w Ośnie miało dość interesujący przebieg, bo pojedynczy szczęśliwcy mający możliwość obejrzenia meczu zobaczyli w sumie aż cztery bramki (przypomnijmy, że spotkania ligowe rozgrywane są obecnie bez udziału publiczności). Pierwsi gola i to już w 12 minucie konfrontacji strzelili goście, ale jeszcze przed przerwą za sprawą Michała Dyca udało się miejscowym wyrównać. Po zmianie stron Spójni co prawda udało wyjść się na prowadzenie (bramkę ponownie zdobył niezawodny Dyc), ale na kilka minut przed końcem przyjezdni raz jeszcze trafili do siatki wywożąc tym samym z Ośna cenny punkt. Spójnia-Meprozet Stare Kurowo: 2-2!

Spójnia Ośno Lubuskie vs Meprozet Stare Kurowo 2-2

Dziewiętnasta kolejka? To będzie ciężka przeprawa…

Prawdziwy piłkarski sprawdzian będzie czekał w najbliższą sobotę na piłkarzy Ilanki. Podopieczni trenera Odziemkowskiego udadzą się bowiem do Sławy, aby tam zmierzyć się z aktualnym liderem IV ligi lubuskiej, czyli zespołem Dębu Przybyszów. Gospodarze w tym sezonie ligowym przegrali tylko jeden jedyny raz- u siebie ze Stilonem. Trudne zatem zadanie czeka Ilankę, tym bardziej, że spotkanie to może mieć bardzo istotny wpływ na układ w górnej części tabeli po rundzie jesiennej. Teoretycznie nieco łatwiejszą „misję” powinny mieć zespoły ze Słubic oraz Ośna. Niemniej zarówno Polonia jak i Spójnia będą grać na wyjeździe. Ci pierwsi pojadą na mecz do Starego Kurowa, zaś drudzy zagrają w Zielonej Górze z rezerwami tamtejszej Lechii.

Dąb Przybyszów vs Ilanka Rzepin (sobota, godzina 13:00)

Meprozet Stare Kurowo vs Polonia Słubice (sobota, godzina 13:00)

Lechia II Zielona Góra vs Spójnia Ośno Lubuskie (niedziela, godzina 12:00)

Aktualna tabela IV ligi lubuskiej (źródło: lubuski ZPN)