Stało się! Obawy dziennikarzy, piłkarzy i przede wszystkim kibiców niestety się sprawdziły. W zeszłym tygodniu podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich ligowych obiektów co oznacza, iż reszta tegorocznych spotkań, aż do odwołania odbywać się będzie bez udziału publiczności. Powód? Oczywiście koronawirus. Niemniej taki obrót spraw nie przeszkodził ekipom ze Słubic oraz Ośna w odniesieniu kolejnych zwycięstw.

Najpierw jednak krótka informacja dotycząca spotkania Stal Sulęcin-Ilanka Rzepin, które miało odbyć się w tę niedzielę w Sulęcinie. Mecz jednak przełożono dopiero na końcówkę listopada. Klub Stali w lakonicznym oświadczeniu w mediach społecznościowych podał jedynie, iż powodem odwołania spotkania było „zagrożenie epidemiologiczne”.

Polonia-Tęcza, czyli planowe trzy „oczka”

Nasz cotygodniowy przegląd zaczynamy tradycyjnie od występu słubickiej Polonii, która po ostatniej serii gier może dopisać sobie kolejne trzy punkty do swego ligowego dorobku. Tym razem zwycięstwo przyszło gospodarzom dość pewnie, bo już po 45 minutach miejscowi prowadzili 2-0. Obydwie bramki dla słubiczan zdobył Patryk Nowaczewski, zaś w drugiej połowie na 3-0 wynik spotkania ustalił niezawodny Przemysław Begier. Warto zaznaczyć, że mecz z Tęczą było szóstym z rzędu (wliczając puchar), w którym „Duma Pogranicza” nie zanotowała porażki.

Polonia Słubice vs Tęcza Krosno Odrzańskie: 3-0

Pogoń-Spójnia, czyli gdy o wszystkim decyduje gol w końcówce

Przed spotkaniem w Świebodzinie Spójnia mogła uchodzić za faworyta, ale gospodarze wcale nie zamierzali łatwo sprzedawać skóry. Co prawda od początku meczu więcej z gry mieli podopieczni trenera Żłobińskiego, ale w żaden sposób nie przekładało się to na wynik. Obraz gry nie uległ zmianie również po przerwie i dopiero na dziesięć minut przed końcem spotkania przyjezdnym udało pokonać się golkipera gospodarzy. W roli bohatera Spójni po raz kolejny wystąpił Michał Dyc, dla którego trafienie w Świebodzinie było już szóstym w tym sezonie.

Pogoń Świebodzin vs Spójnia Ośno Lubuskie: 0-1

A co działo się na innych lubuskich stadionach?

Pierwszej ligowej porażki w tym sezonie doznała drużyna Dębu Przybyszów. Pogromcą dotychczasowego lidera okazała się być ekipa gorzowskiego Stilonu, która z trudnego terenu w Sławie wywiozła niezwykle cenne trzy punkty. Czy to jednak wystarczy, aby w Gorzowie na nowo mogli marzyć o III lidze? Na ten moment Stilon traci do pierwszego miejsca osiem punktów. Może to i sporo, ale też nie z gatunku „Mission Impossible”. A inne spotkania? Po zwycięstwie w Kożuchowie na pozycję lidera wysunęła się Carina Gubin. Swoje mecze wygrały też Piast Iłowa, Meprozet Stare Kurowo oraz Syrena Zbąszynek. Liderem klasyfikacji strzelców w dalszym ciągu pozostaje Mateusz Hałambiec z Cariny Gubin, który w tym sezonie ligowym ustrzelił już piętnaście bramek.

Zapowiedź czternastej kolejki

Przełożyli Ilance mecz w trzynastej serii gier, ale i w następnej odsłonie ligowych zmagań piłkarze z Rzepina pozostaną w domach. Powód? Tym razem pauza. Na trzy punkty powinni natomiast liczyć w Słubicach, jak i w Ośnie. Ci pierwsi już w najbliższą sobotę przy ulicy Sportowej podejmą czwartą od końca Pogoń Świebodzin, zaś Spójnia -również u siebie- zagra  z inną Pogonią, ale ze Skwierzyny. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku obydwa nasze zespoły będą występować w roli faworytów. Poniżej weekendowy „rozkład jazdy”.

Polonia Słubice vs Pogoń Świebodzin (sobota, godzina 15:00)

Spójnia Ośno Lubuskie vs Pogoń Skwierzyna (sobota, godzina 15:00)

Ilanka Rzepin (pauza)

Puchar na deser

Co prawda rozgrywki pucharowe dobiegły w tym roku już końca, ale ten poniedziałek przyniósł nam losowanie par 1/8 finału lubuskiego Pucharu Polski, który będzie rozgrywany na wiosnę. Przypomnijmy, że na tym etapie turnieju nasz powiat reprezentują słubicka Polonia oraz Ilanka Rzepin. Podopieczni Andrzeja Wypycha trafili chyba troszkę lepiej, bo o awans do ćwierćfinału powalczą z Syreną Zbąszynek. Ilanka natomiast „skrzyżuje rękawice” z aktualnym liderem IV ligi, czyli gubińską Cariną. Nie będą to zatem łatwe mecze, tym bardziej, że rozgrywane na wyjeździe, ale na tym etapie przypadkowych zespołów już przecież z reguły nie ma.