fbpx
Home Aktualności Pożegnalny festyn we wsi Pławidło – mieszkańcy żegnali swoją sołtysową Sylwię Lisiak

Pożegnalny festyn we wsi Pławidło – mieszkańcy żegnali swoją sołtysową Sylwię Lisiak

by Renata Hryniewicz
236224662 611573476478829 2758116568606149524 N

W sobotę we wsi Pławidło odbył się festyn zorganizowany przez panią sołtys Sylwię Lisiak. Sołtysowa ogłosiła rezygnację z funkcji, która nastąpi za kilka miesięcy. 

– Bardzo dziękuję mieszkańcom, szczególnie tym najbardziej zaangażowanym za udział w pracach społecznych na rzecz naszego sołectwa. Będzie mi ich wszystkich bardzo brakowało, ale życie napisało inny scenariusz – wyprowadzka do Słubic i praca za granicą. Dlatego też ciężko jest pogodzić wszystkie te okoliczności. Mam nadzieję, że mieszkańcy są zadowoleni z tego, co udało mi się zrobić dla naszej wioski. Do dzisiaj dostaję SMS-y z podziękowaniami za moją pracę – mówi S. Lisiak.

Dowodów na to, że pani sołtys była bardzo dobrym włodarzem wsi nie brakuje. Już w 2019 roku po pół roku bycia sołtysem mieszkańcy docenili jej pracę i została nagrodzona w plebiscycie na najlepszego sołtysa w powiecie, a następnie w województwie.

– Dla mnie miało to duże znaczenie, bo doceniono moją pracę. Ciężko jest mi się z nimi rozstawać, ale cóż? Tak bywa. Mam nadzieję, że po nowych wyborach na sołtysa będą dalej tak zmotywowani i będą się integrować jak do tej pory. Będzie mi bardzo brakować ich i ich wiary we mnie. Zawsze mogą dzwonić, pisać i kontaktować się ze mną, o czym wiedzą. Ja, jeśli będzie taka potrzeba zawsze pomogę – dodaje pani sołtys.

Ponad 2 lata wspólnej pracy mieszkańców i sołtysowej zaowocowało m.in. nowym placem zabaw na tzw. placu parkowym, doposażeniem świetlicy czy choćby dbaniem o tereny zielone.

– W imieniu mieszkańców mega podziękowania dla pani sołtys Sylwii Lisiak za to, że słuchała mieszkańców i zmieniała naszą wieś na lepszą. Oby następczyni lub następca kontynuował poczynania pani Sylwii w dalszej integracji mieszkańców oraz zmiany naszej wsi Pławidło na lepsze – mówi Mirosław Puchalski.

Czytaj też: Sara Egwu James w teledysku do filmu “Czarny Młyn”

Baner Brand Cy
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice