fbpx
Home Aktualności Puchar K-SSSE pojechał do Gubina

Puchar K-SSSE pojechał do Gubina

by Robson
Dsc 0057 1024x684

Trzy dni rozgrywek, 8 drużyn, blisko 100 zawodników. K-SSSE Cup młodzików rozegrano w Słubicach. Najlepsi zgarnęli puchary, medale i nagrody rzeczowe.

 Turniej o puchar strefy ekonomicznej odbył się w dniach 26-28 czerwca. Wzięło w nim udział osiem drużyn, w tym jedna z Berlina. Nie zabrakło też gospodarzy UKS Polonia Słubice. Ekipy zagrały systemem każdy z każdym na dwóch miejscowych boiskach.

Walka o pierwsze miejsce w ostatecznej klasyfikacja trwała niemal do końca. Skończyło się tym, że dwie ekipy Carina Gubin i SMS ŻAPN Żywiec zakończyły turniej z taką samą ilością punktów, czyli po 16. Regulamin w takim przypadku mówi jasno, że o kolejności najpierw decyduje bezpośredni pojedynek w turnieju, potem stosunek bramek. Tu Gubinianie wygrali z Żywcem 1-0  i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Trzecie miejsce „na pudle” przypadło UKS Akademia Jaworzno (największa i najgłośniejsza grupa kibiców), natomiast czwarte nagrodzone również pucharem trafiło w ręce kapitana Gryfu Świdnica.

Podczas uroczystego zakończenia wzięli udział honorowi goście, a także organizatorzy. Samorząd i burmistrza Słubic reprezentował radny Piotr Zalisz, któremu asystowali Ryszard Chustecki z SOSiR, a także główny organizator Mirosław Wrzesiński. Wszystkie drużyny z miejsc 5-8 otrzymały puchary. Pierwsza czwórka wzbogaciła się o puchary, medale i nagrody rzeczowe.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1   Carina Gubin

2   SMS ŻAPN Żywiec

3   UKS Akademia 2012 Jaworzno

4   Gryf Świdnica

5   UKS Polonia Słubice

6   Polonia United Berlin

7   Pogoń Schools Szczecin

8   Arkonia Szczecin

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Falkowski Jakub – Akademia 2012 Jaworzno

Najlepszy bramkarz: Dobrzyński Daniel – Polonia Słubice

Król strzelców: Ciućka Adam – SMS ŻAPN Żywiec

Trener zwycięskiej drużyny: A. Jagiełło – Carina Gubin

Czytaj też: Słubiczanin w Polskiej Lidze Tenisa Ziemnego

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice