?????????????????????????????????????

Występujący w gorzowskiej klasie A Słubicki Klub Piłkarski (SKP) zakończył tegoroczny sezon ligowy tylko i aż remisem z Juvenią Boczów. Mecz odbył się w sobotę 26 czerwca na stadionie w Słubicach.

Zanim o samym meczu wypada wspomnieć o miłym geście w stosunku do piłkarza SKP Przemka Mól, który otrzymał od swoich kolegów z drużyny gratulacje i niespodziankę w związku ze zmianą stanu cywilnego. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Słubiczanie przed meczem mając na uwadze pozycje obu drużyn w tabeli byli teoretycznie faworytem. Jednak teoria i praktyka nie zawsze idzie w parze. Początek meczu, to rzeczywiście przewaga optyczna miejscowych, jednak z minuty na minutę goście coraz częściej dochodzili do piłkarskiego głosu. Pierwszy gol dla nich padł jeszcze w pierwszej połowie z karnego, który na bramkę zamienił Mateusz Janicki.

Druga połowa to dalsza dominacja Juvenii. Piłkarze tego klubu wydawali się lepsi technicznie i szybsi biegowo. Przewaga ta została potwierdzona drugą bramką, pięknym strzałem z dystansu (ok. 25 m) pod poprzeczkę. Wynik 2-0 w 78’ minucie nie pozwalał już na optymizm. Jakby na przekór tej teorii gospodarze wzięli się do roboty wykorzystując brak koncentracji obrony i nie ma co ukrywać błędy bramkarza gości. Najpierw niezawodny Andre Felipe,  a chwilę potem Eryk Kryjak i nagle zrobiło się 2-2. Miejscowi rzucili się do szaleńczych ataków, jednak zabrakło już czasu i trochę szczęścia żeby pojedynek ten zakończyć zwycięstwem. Patrząc na wynik końcowy trzeba stwierdzić, że remis był sprawiedliwy.

Adam Mroziński, trener i zarazem prezes SKP podsumowując i mecz, i cały sezon stwierdził, że jest dumny ze swoich podopiecznych. – Ligę zaczynaliśmy w 10-11 graczy nadający się do gry, a teraz mamy ich ponad 20. Ten ostatni pojedynek został wyjątkowo rozegrany na boisku głównym i to trochę zdeprymowało moich zawodników. Teraz będzie krótka przerwa i niebawem będziemy przygotowywać się do nowego sezonu, który rozpocznie się ok. 20 sierpnia – kończy

Popatrzymy zatem na końcową tabelę. Słubiczanie zakończyli sezon po 24 meczach na drugim miejscu z 52 punktami. Nawet, gdyby wygrali w tym ostatnim nie udałoby się wskoczyć na fotel lidera, gdyż mistrzowie Zieloni Lubiechnia zdobyli 55 pkt. Szkoda ponieważ przez długi czas, po pierwszej rundzie nasi piłkarze liderowali. Podium A-klasy zamknęła Odra Górzyca (42 pkt). Życząc udanego wypoczynku i regeneracji sił czekamy z optymizmem na kolejny sezon.