fbpx
Home Aktualności Ruszyła kolejna edycja lubuskiego Pucharu Polski. Jak na „dzień dobry” poradziły sobie nasze zespoły?

Ruszyła kolejna edycja lubuskiego Pucharu Polski. Jak na „dzień dobry” poradziły sobie nasze zespoły?

by Piotr Karp
Puchar Polski

Jeszcze przed chwilą emocjonowaliśmy się półfinałową rywalizacją, w której słubicka Polonia walczyła o finał tych rozgrywek z Wartą Gorzów. Minęło raptem kilka tygodni i gra o lokalny puchar rozpoczęła się na nowo. W tym tygodniu swoje spotkania w ramach II rudny rozegrały wszystkie kluby z naszego powiatu, które występują zarówno na poziomie IV ligi, jak i A-klasy.  

Na wstępie należy wyjaśnić, że zarówno Polonia, Spójnia, jak i Ilanka były na tym etapie rozstawione. Poskutkowało to wylosowaniem zespołów w teorii słabszych, choć o awans trzeba było powalczyć na wyjazdach. Nasi IV-ligowcy poradzili sobie jednak bez większych problemów gromiąc swoich rywali i pewnie meldując się w III rundzie rozgrywek. Najbardziej okazale zwyciężyła bezdyskusyjnie Spójnia, która w Strzelcach Krajeńskich rozbiła miejscowego Łucznika aż 8-0. Bardzo pewne zwycięstwo odniosła też Ilanka pokonując na wyjeździe Różę Różanki 5-1. Nieco więcej problemów z awansem miała za to słubicka Polonia, która jednak również zwyciężyła pokonując ekipę A-klasowego Zewa Dąbroszyn 5-3.

Trzy zwycięstwa i walkower

Jeśli chodzi o zespoły występujące na co dzień w A-klasie to tutaj również mamy powody do zadowolenia. I to jakie! Zarówno Odra Górzyca, jak i Zieloni z Lubiechni Wielkiej odnieśli spektakularne zwycięstwa gromiąc swoich przeciwników. Ci pierwsi nie dali żadnych szans Pionierowi Zwierzyn rozbijając gospodarzy aż 7-0, natomiast ci drudzy, również na wyjeździe pobili Iskrę Głuchowo w stosunku 6-1. Z awansu może cieszyć się także SKP, które 3-2 pokonało rezerwy Stilonu Gorzów. Swoich meczy nie rozegrały natomiast Zorza Kowalów oraz Chrobry Drzeńsko. Spotkanie tych pierwszych z rezerwami Pogoni Skwierzyna zostało przełożone na 9 września, zaś Chrobry swój mecz z pierwszą drużyną Stilonu oddał walkowerem. Poniżej komplet wszystkich wyników z udziałem naszych zespołów:

Zew Dąbroszyn vs Polonia Słubice: 3-5

Łucznik Strzelce Krajeńskie vs Spójnia Ośno Lubuskie: 0-8

Róża Różanki vs Ilanka Rzepin: 1-5

Pionier Zwierzyn vs Odra Górzyca: 0-7

Iskra Głuchowo vs Zieloni Lubiechnia Wielka: 1-6

SKP Słubice vs Stilon II Gorzów: 3-2

Pogoń II Skwierzyna vs Zorza Kowalów: (spotkanie przełożone)

Chrobry Drzeńsko vs Stilon Gorzów: walkower dla gości

Mecze III rundy zaplanowano na 16 września.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice