fbpx
Home Aktualności Słubice: 12 minut prawdy, czyli Test Coopera

Słubice: 12 minut prawdy, czyli Test Coopera

by Robson
Test Coopera 2020 (10)

Test Coopera polega na tym żeby przez 12 minut przebyć jak największą liczbę metrów. Na stadionie SOSiR odbyła się kolejna edycja takiego testu w naszym mieście. Najlepsi otrzymali puchary i statuetki.

Przypomnijmy, na czym polega Test Coopera. Przez 12 minut należy pokonać (biegiem, marszem) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

W załączeniu przekazujemy łączne wyniki tegorocznego Testu, który odbył się we wtorek 20 października w naszym mieście. Kilka dni wcześniej Ośno Lubuskie było również areną tego wydarzenia. Podczas finału w Słubicach tradycyjnie przekazano puchary dla osób, które przebiegły przez 12 minut jak największą odległość przez dwie edycje biegu (wiosna + jesień).

Nagrody i puchary ufundowane przez burmistrza Słubic otrzymali:
Kobiety/dziewczęta – Natalia Kiedrowicz 6.085m (2.935+3.150)
Mężczyźni/chłopcy – Maciej Konczyński 6.560m(3.300+3.260)

Osoby, które zrobiły największy postęp:
Kobiety/dziewczęta – Amelia Marciniak +380m (2.780-2.400)
Mężczyźni/chłopcy – Michał Konczyński +330m(2.350-2.020)

W roku 2020, w dwóch rzutach testu Coopera (wiosna + jesień), wzięła udział rekordowa ilość 120 .osób.

Test Coopera odbywa się pod patronatem burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i jest finansowany z budżetu gminy Słubice. Wydarzenie jest częścią projektu „Biegowe Grand Prix Słubic”, który zakłada udział w kolejnych imprezach i zbieranie punktów za zajęte miejsca.

 

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice