fbpx
Home Aktualności Słubice: Brać wędkarska spotkała się na całonocnych zawodach „O Puchar Norwega”.

Słubice: Brać wędkarska spotkała się na całonocnych zawodach „O Puchar Norwega”.

by Robson
dsc 0023 1024x526

Już po raz szósty brać wędkarska spotkała się na całonocnych zawodach „O Puchar Norwega”. Tajemniczym „Norwegiem” i sponsorem tego wydarzenia jest słubiczanin Tomasz Szczerbo, któremu asystowały i czynnie pomagały żona Andżelika i córka Zosia.

Na zaproszenie sponsora, a także głównego realizatora zawodów (niezawodnego Koła PZW nr 2 w Słubicach) pod pełną nazwą „Nocne Zawody Gruntowe Parami o Puchar Norwega” odpowiedziało dokładnie 31 par. Wśród tych duetów wystąpiła jako jedyna pani Lucyna Partacz, tworząc team ze swym mężem Krzysztofem.

Jeśli zawody nocne to oczywiście wszystko zaczęło się jeszcze w sobotę 28 sierpnia. Tradycyjna odprawa techniczna, losowanie stanowisk, które automatycznie przyznawały również start w jednym z dwóch sektorów „A” i „B” i wreszcie rozjazd do miejsc łowienia na odrzańskich „główkach” w rejonie od mostu w dół rzeki. Właściwe łowienie rozpoczęło się o godz. 19.00 i trwało równo 12 godzin. Potem jeszcze obowiązkowe odwiedziny ekipy sędziowskiej, która wyposażona w swoje atrybuty zwane wagami przystąpiła do swych czynności.

Miasteczko wędkarskie wyposażone w jak zwykle w część kulinarną (pozdrowienia dla głównodowodzących Andżeliki Szczerbo i Piotrka Łysiaka) zapełniało się kolejnymi zawodnikami na gorąco komentującymi swe nocne wyczyny… wędkarskie. Oprócz flaczków, wszelakiego mięsiwa z grilla, gorącej kawy i herbaty oraz ciasta na najlepszych czekały piękne puchary i nagrody rzeczowe. Gdy już sędzia główny Bogdan Hryniewicz ułożył wszystkie karty startowe we właściwej końcowej klasyfikacji, po nieoficjalnym ogłoszeniu wyników i braku protestów przystąpiono do dekoracji. Zwyczajowo nagrodzono pierwsze sześć miejsc (odpowiednio lepsze wyniki w sektorach), nie zapomniano także o specjalnej nagrodzie dla pań/uczestniczek. Tak jak już wspomnieliśmy tym razem była to jedyna pani Lucyna. 

Oto pierwsza szóstka i ich punktowo/wagowe wyniki:

  1. Jacek Ptak & Przemysław Szewieliński- 39,440
  2. Zdzisław Mazurek & son Mariusz Mazurek- 35,220
  3. Piotr Kolowca & Dawid Szmyt- 24,610
  4. Łukasz Stachowski & Grzegorz Łączyński- 19,500
  5. Andrzej Szlucha & Roman Malinowski- 20,500
  6. Tadeusz Jankowski & Grzegorz Ogiejko- 19,100

Natomiast płynną niespodziankę ufundowaną przez Darka Górowskiego dla pary z pechowo/szczęśliwego 13 miejsca otrzymali Marek Choina i Piotr Kołodziński (14,130). Kulminacją dekoracji było losowanie wędkarskich nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników, a także….. zaproszenie już dziś na kolejne „norweskie” zawody za rok.

Czytaj też: Polonia Słubice – Odra Nietków: Remis ze wskazaniem [FOTO]

 

Baner Brand Cy
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice