fbpx
Home Aktualności Słubice: „Mamuś jestem dumna z Ciebie, że uratowałaś tego pana” – powiedziała córka do policjantki.

Słubice: „Mamuś jestem dumna z Ciebie, że uratowałaś tego pana” – powiedziała córka do policjantki.

by Renata Hryniewicz
Kpp SŁubice

Funkcjonariuszka słubickiej komendy Magdalena Jankowska wraz z mężem policjantem Bartłomiejem Jankowskim, w czasie wolnym od służby uratowali mężczyznę, który stracił przytomność na jednym z słubickich parkingów. Walka o życie mężczyzny trwała blisko dwie godziny. Jednym z ratowników medycznych, który przyjechał na miejsce był sierżant Łukasz Pasiński – również policjant słubickiej komendy.

Jak pokazują czyny policjantów słubickiej komendy, policjantem jest się nie tylko w czasie służby. Dowodzi tego akcja, którą małżeństwo przeprowadziło w czasie wolnym od pracy.

Podkomisarz Magdalena Jankowska  po skończonej służbie wychodząc z samochodu na parkingu przed sklepem zauważyła na parkingu leżącego na wznak mężczyznę. Bez chwili zawahania ruszyła na ratunek, krzycząc do męża aspiranta Bartłomieja Jankowskiego, że na ziemi ktoś  leży. Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że osoba jest nieprzytomna i ledwo oddycha. Policjanci natychmiast zadzwonili po pomoc. W oczekiwaniu na wezwaną na miejsce karetkę cały czas sprawdzali czynności życiowe i stan zdrowia mężczyzny przekazując na bieżąco informacje dla dyspozytora medycznego.

Mężczyzna na chwilę odzyskał świadomość, a w chwili gdy na miejsce przyjechała karetka, mężczyzna ponownie stracił przytomność. Dalsze czynności ratujące życie prowadzili już ratownicy. Jednym z ratowników, który przyjechał na miejsce był sierżant Łukasz Pasiński. Funkcjonariusz oprócz tego, że jest policjantem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, pracuje również jako ratownik medyczny w słubickim szpitalu. Walka o życie mężczyzny trwała blisko dwie godziny. Ratownicy przeprowadzili w karetce sprawną resuscytację i przywrócili do życia mężczyznę. Mężczyzna najprawdopodobniej miał zawał, obecnie przebywa pod opieką lekarską.

Mężczyzna miał szczęście, że w pobliżu byli policjanci, ale przede wszystkim ludzie, którzy nie pozostają obojętni na ludzką krzywdę. My również nie bądźmy obojętni, kiedy zauważymy, ze coś złego dzieje się z osobą obok której przechodzimy. Często w takich sytuacjach jesteśmy jedynym ratunkiem. 

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice