Wczoraj w Nowym Lubuszu odbyła się II edycja kolarskiej imprezy pod nazwą „Słubicka Czasówka”.  Zwycięzcami w kategorii drużyny została ekipa I Love Słubice Cycling. Najlepszy wynik w kategorii: mężczyźni osiągnął Sławomir Drużyński ze Skwierzyny, wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Sylwia Biernacka z Ośna Lubuskiego.

Udział w  zawodach wzięło 128 osób dorosłych i 30 dzieci.

OPEN – 14km

W kategorii OPEN na trasie 14 km najlepszy okazał się Sławomir Drużyński ze Skwierzyny z wynikiem 0:22:50 (klub R-Bajk) . Drugie miejsce zajął Szymon Łyżwiński ze Słubic (klub Hm soft) z wynikiem 0:22:58. Trzecie miejsce na podium przypadło Rafałowi Chmielowi ze Strzelec, który trasę skończył z wynikiem 0:23:38.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Drużyny

W kategorii drużynowej najlepsi zostali zawodnicy I Love Słubice Cycling Team w składzie: Bartosz Borula, Krzysztof Gluth, Kamil Podolski, Hubert Adamkiewicz, Damian Kowalski, Jonatan Stawarski, Łukasz Kowalski oraz Daniel Krawczyk. Czas przejazdu: 2:10:26,74.

– Bardzo się cieszymy ze mogliśmy wystartować w drugiej edycji słubickiej czasówki już jako drużyna i reprezentować wspólne barwy I LOVE SLUBICE CYCLING TEAM – mówi Jonatan Stawarski. –  Ze startu jesteśmy bardzo zadowoleni większość z nas poprawiła swoje wyniki z ubiegłego roku, lecz nie obyło się bez sytuacji pechowych jeden z naszych zawodników Łukasz Kowalski jadąc praktycznie cały wyścig na pozycji zapewniającej mu miejsce na podium przebił oponę i do mety dobiegł. Ciężką pracę całego teamu wynagrodziło nam pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Świetna atmosfera sportowa rywalizacja miło spędzony czas i wspólna pasja. Zmotywowani czekamy na kolejną odsłonę słubickiej czasówki w nowym Lubuszu – dodaje

Świetna była także drużyna Zahnklinik Słubice Cycling Team w składzie: Hubko Marek, Denysov Oleksandr, Rydzewski Marek, Nowicki Kryspin, Murdza Krzysztof , Winiarski Mariusz, Świedziński Oliwier i Kulikova Yana.  Ekipa jazdę ukończyła z czasem 2:11:27,01.

Trzecie miejsce z czasem 2:11:37,28 zajął team R-Bajk, do którego należą: Drużyński Sławomir, Górnicki Łukasz, Chełstowski Robert, Janas Krzysztof, Woźniak Krzysztof, Ratajczak Radosław, Kuczera Andrzej.

Dzieci

Wśród dzieci najlepszym zawodnikiem zawodów (trasa 4 km) okazał się być Antoni Borula (Słubice Ilove Słubice Cycling Team), zaraz za nim uplansował się  Filip  Zychla  (Morsy Ośno Lubuskie). Brąz należy do Adama Murdzy (Zahnklinik Słubice Cycling Team).

Waga 100+ (dystans 14 km)

W tej kategorii zwyciężył Mariusz Wójcicki ze Strzelec Krajeńskich (Kokoda). Drugie miejsce zajął Piotr Zalisz ze Słubic (Gmina Słubice), trzecie Adam Kiona ze Strzelec (FSD Sport).

Wyniki Mieszkaniec Gminy Słubice

Kobiety: Miejsce 1 – Kulikova Yana ze Słubic (Zahnklinik Słubice Cycling Team). Miejsce 2 – Andrzejewska Aneta z Drzecina (AGA TEAM MTB). 3 miejsce zajęła Błonarowicz Agnieszka ze Słubic.

Mężczyźni: Łyżwiński Szymon Słubice, Hubko Marek Słubice (Zahnklinik Słubice Cycling Team), Ceglewski Michał Kunowice.