fbpx

Straż graniczna zatrzymała dwóch poszukiwanych Polaków

W trakcie dwóch ostatnich dni funkcjonariusze ze Świecka zatrzymali dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania mężczyzn – poinformowała rzeczniczka SG.

18 października funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali 35-letniego Polaka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Lipnie w celu odbycia 8 miesięcy kary pozbawienia wolności za oszustwa. Mężczyzna zatrzymany został bezpośrednio przed przekroczeniem granicy do Niemiec. Wytypowanym do kontroli autem na holenderskich numerach rejestracyjnych jechał właśnie do Holandii. Podczas legitymowania funkcjonariusze ujawnili, że jest on poszukiwany. Tego samego dnia został przekazany do aresztu śledczego.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Kolejny z poszukiwanych mężczyzna zatrzymany został 19 października 2020 r. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali go po przekazania przez niemieckie służby.  33 – letni mieszkaniec Śląska w berlińskim zakładzie karnym spędził 20 miesięcy za dokonane w Niemczech kradzieże. Jak się okazało, 33-latek poszukiwany był za kradzieże także w Polsce na podstawie trzech listów gończych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do aresztu w celu odbycia 40 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!