fbpx

Świąteczne centrum Frankfurtu nad Odrą z urzędem pocztowym św. Mikołaja i świątecznymi atrakcjami- „Frankfurcki kogucik” ożywi witryny sklepowe i ulice!

Co może być lepszego niż centrum miasta w nastroju adwentowym? Już teraz Jarmark Bożonarodzeniowy Oderweihnacht na Brunneplatz oferuje wiele atrakcji.

Dodatkowo jednak Spółdzielnia Mieszkaniowa WOWI, Arle gGmbH oraz wielu parterów przygotowało dodatkowy różnorodny program na czas adwentu.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Od 21 listopada do 19 grudnia, przy Karl-Marx-Strasse 21 działa poczta św.Mikołaja 

Jest tu przytulnie, świątecznie i bajkowo. Wszyscy goście, młodzi i starsi, są zaproszeni do udziału w świątecznych warsztatach i pisaniu listów do św. Mikołaja. Listy można przekazywać bezpośrednio w świątecznej poczcie, która jest otwarta dla odwiedzających od poniedziałku do soboty w godzinach od 14 do 18 lub wrzucać je do żółtej skrzynki przed urzędem pocztowym na magistrali. A już dzisiaj 25 listopada Mikołaj i po raz kolejny pojawi się osobiście, poświęci czas maluchom i przeczyta bajki. W sobotę, 26 listopada bedziemy natomiast tworzyć piękne kartki świąteczne po niemiecku, polsku i ukraińsku z panią Tatianą Uwarkin. Co ciekawe warsztaty robienia ozdób  choinkowych, wspólne śpiewanie kolęd, warsztaty malowania kartek świątecznych zaplanowane są praktycznie codziennie. Więcej informacji o programie dla całej rodziny znajdziecie na plakacie.

Kolejne ciekawe wydarzenia w grudniu

W ramach Aktywnego Kalendarza Adwentowego w sobotę  3 i 17 grudnia  od godz. 13.00 będzie można spróbować i wybrać najlepsze stoisko z grzanym winem, jakie przygotują specjalnie na tą okazję handlowcy i restauratorzy z magistali. Wśród nich są : BIOmarkt Naturalia, Holzinger Sport, Villa Rosengarten, vomFASS, Weltladen Puerto Alegro, Ratseck, Movies, WG Bar, Kukuryku i Thüringer Grill jako stoisko na Karl Marx Str. 21. Ukoronowanie najlepszego dostawcy grzańca oraz losowanie podwójnego vouchera o wartości 50 euro dla wybierających odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17:30 na scenie świątecznej(Karl-Marx-str. 21).


Żywe witryny sklepowe na magistrali – wydanie drugie

Witryny sklepowe na głównej ulicy Frankfurtu nad Odrą  ożyją 3 grudnia w godzinach 15:00-18:00. Przechodnie bedą mogli  cieszyć się świątecznymi zakupami w zupełnie inny sposób dzięki imponującym ekspozycjom w witrynach sklepowych i kolorowym pokazom tanecznym przy samych sklepach.

Pomyśleliśmy o tym!

Atmosfera świąteczna przyjazna dla klimatu, oszczędność energii również odgrywają ważną rolę w okresie Adwentu. Ale jak to może działać? „WOWI macht grün ” – w tym roku obejdziemy się bez popularnego łańcucha świateł w poprzek magistali. Światełka LED na lampionach będą świecić w ograniczonym oknie czasowym, tylko od zmierzchu do godziny 22:00. Dodatkowo  muzyka świąteczna,którą bedziecie słyszeć na magistrali pochodzi z głośników na  dachach sklepów, które zasilane są energią słoneczną. Choinki na magistrali mogą być ozdobione wyłącznie naturalnymi elementami i ozdobami, a po sezonie świątecznym przynajmniej  część drzewek zostanie poddana recyklingowi, np. jako zrębki na ścieżki w Bajkowym Lesie Dwumiasta.

Realizacja projektu poczty odbywa się w ramach projektu „Frankfurcki kogucik” -projektu nagrodzonego w konkursie na centrum miasta w Brandenburgii 2021/2022 – Centrum miasta jako miejsce – różnorodne, atrakcyjne, pełne życia.

Autor: Aneta Szcześniewicz

Arle gGmbH

Koordinatorin für deutsch-polnische Projektbetreuung und Öffentlichkeitsarbeit

Czytaj także: Prawo.pl: niejasne przepisy mogą zmusić gminy do gaszenia światła na ulicach i w szpitalach

Baner Brand Cy
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice