fbpx
Home Aktualności Tesla niebawem rozpocznie rekrutację! Proponowane zarobki są powalające!

Tesla niebawem rozpocznie rekrutację! Proponowane zarobki są powalające!

by Renata Hryniewicz
Tesla Gigafabryka Berlin

2700 euro brutto dla pracownika produkcyjnego (bez żadnych kwalifikacji) oraz 3500 euro i więcej dla fachowców. Takie stawki proponuje fabryka Tesli Gigafactory 4, która powstaje pod Berlinem. Pracę znajdzie tu ponad 12 tysięcy osób. W przyszłości zatrudnienie może sięgać nawet 40 tys. 

Właściciel Tesli Elon Musk bardzo liczy na pracowników z Polski. Już pojawiają się ogłoszenia w temacie rekrutacji. Gigafarbryka powstaje około 60 km od granicy, mieszkańcy Słubic dojadą tu w godzinę.

Już w przyszłym roku z linii produkcyjnej mają zjechać pierwsze samochody modelu Tesla Y. Plany przewidują, że około 12 tysięcy pracowników będzie produkować do 500 tysięcy samochodów elektrycznych rocznie.

W tej chwili poszukiwani są przede wszystkim specjaliści, inżynierowie, osoby na stanowiska kierownicze, ale do lata 2021 na czas nieokreślony pracę ma znaleźć tu około 7 tys. osób. Jak podaje Agencja Pracy we Frankfurcie nad Odrą ok 200 osób w charakterze pracowników magazynowych już zostało przyjętych. Kolejne rekrutacje będą przeprowadzane w grudniu.

– Proponowane zarobki są powalające. W przeliczeniu na złotówki na rękę – przy potrąceniu najwyższego podatku – ponad 9 tys. zł dla pracownika bez kwalifikacji. Gdzie tyle można zarobić? – mówi Piotr, mieszkaniec Słubic, który planuje znaleźć zatrudnienie w Tesli.

Czytaj też: Gigafarbyka Tesli powstaje pod Berlinem! Kilka tysięcy nowych miejsc pracy – poszukiwani również Polacy!

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice