fbpx

       „Tydzień Aktywnego Seniora” w Górzycy. Październik miesiącem Seniorów!

Warsztaty, integracyjne spotkania oraz wielki bal – tak spędzili tydzień seniora seniorzy z Górzycy. 

W minionym tygodniu obchodziliśmy „Tydzień Aktywnego Seniora”. Seniorzy z Górzycy swoją przygodę rozpoczęli od warsztatów z wyrobu mydła w Dziennym Domu Pobytu „Różane Wzgórze”.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Maria i Sebastian z Ayduki.com wprowadzili seniorów w świat pełen naturalnych mydeł, pochodzących z tego, co oferuje otaczająca nas przyroda. Dzięki warsztatom każdy uczestnik wykonał dla siebie zapachowe mydełko.  

Nie zabrakło również chwili dla duszy i ciała.

Drugiego dnia w Krośnie Odrzańskim,  w Centrum Aktywności Lokalnej na Poddaszu, odbyło się integracyjne spotkanie seniorów. W miłej i ciepłej atmosferze przy kawie i ciasteczku odbywały się długie rozmowy oraz słychać. W takim klimacie nie mogło zabraknąć śpiewu.  Uczestnicy zagrali w Bingo oraz Boole.

W środę odbyły się warsztaty z wyrobu świec, podczas których Maria i Sebastian zafundowali uczestnikom dużą dawkę wiedzy na temat wosków naturalnych oraz dodatków,  z których seniorzy wykonali piękne zapachowe świece.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

W czwartym dniu  odbyły się relaksujące zajęcia z jogi.

„Tydzień Aktywnego Seniora”  zakończył się Wielkim Balem. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Górzycy pod czujnym okiem pani Edyty Kozłowskiej zaprezentowała przedstawienie „Jeden rok z życia Seniora”. W tym samym dniu odbył się również pokaz tańca towarzyskiego. Wieczór seniorzy spędzili przy muzyce bawiąc się doskonale. 

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowanym przez nas przedsięwzięciu – mówią działacze Gminnego środka Kultury w Górzycy. 

Projekt pod nazwą „Tydzień Aktywnego Seniora” współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz Seniorów w Województwie Lubuskim.

Źródło: GOK Górzyca

Czytaj też: Stowarzyszenie po PROstu – Pracownia Rozwoju Osobistego realizuje projekt „Kochaj różnym być”.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice