fbpx
Home Aktualności Uczniowie już wkrótce doświadczą Dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą

Uczniowie już wkrótce doświadczą Dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą

by Urząd Miejski w Słubicach
przyroda 7 300x224

Dwumiasto Słubice & Frankfurt nad Odrą to miejsce ciekawe pod względem położenia geograficznego, historii oraz specyfiki życia mieszkańców. Na ile dobrze je znamy ? Czy wiemy jak powstało, czy Odra płynie w swoim pierwotnym korycie ? Na te pytania i wiele innych już wkrótce uczniowie poznają odpowiedzi „doświadczając Dwumiasta” podczas zajęć szkolnych oraz wycieczek po Dwumieście.

W ramach projektu „Doświadczyć Dwumiasta. Włączenie tematyki Dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą do procesu kształcenia” uczniowie ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą poznają Dwumiasto pod względem historii, kultury, przyrody oraz polityki i Europy. Nastąpi to poprzez zajęcia szkolne, w ramach których wykorzystane będą materiały wypracowane przez ekspertów w każdej z ww. dziedzin oraz wycieczek po Dwumieście. Materiały są już gotowe i zostały poddane konsultacjom podczas transgranicznych warsztatów w gronie nauczycieli ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Nauczyciele biorący udział w warsztatach zaakceptowali wypracowane materiały, dając tym samym zielone światło do ich graficznego opracowania. Materiały zawierają również trasy wycieczek pieszych po Dwumieście, w które uczniowie wyruszą wiosną 2022 roku.

Czytaj także: XI Dyktando Słubickie w Collegium Polonicum w Słubicach

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice