fbpx
Home Aktualności Uczniowie pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne

Uczniowie pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Fot. Pixabay

„Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy” – tak nazywa się projekt prowadzony przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a udział w nim bierze 200 samorządów, w tym gmina Słubice. 

– Na ten rok szkolny przyjęliśmy ponad 170 nowych miast. Każda gmina, która do 9 października 2020 roku podesłała nam podpisany przez prezydenta lub burmistrza odpowiedni dokument zgłoszeniowy, otrzymała miejsce. Mamy obecnie w projekcie ponad 200 gmin. Bez poszerzania zespołu i infrastruktury to jest już szczyt naszych możliwości – podkreśla dr inż. Łukasz Błaszczyk, kierownik projektu.

Ze szkół w gminie Słubice udział w projekcie bierze  216 uczniów  i 9 nauczycieli.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Na czym polega projekt?

Jak tłumaczy  Aurelia Wolny, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach uczniowie otrzymują dostęp do platformy zeszyt.online i otrzymują pracę domową do wykonania. Wachlarz zadań jest zróżnicowany. W trakcie rozwiązywania zadań uczeń ma możliwość skorzystania z zadań pomocniczych.

– Rozwiązując zadania uczniowie podnoszą swoje umiejętności matematyczne, uczą się logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemu – chwali projekt dyrektorka.

Podkreśla też, że uczniowie są zachęcani do wykorzystania tej platformy jako ćwiczenia utrwalające materiał z lekcji, rozwiązując zadania mają możliwość uzyskania dodatkowych bardzo dobrych stopni. Forma prezentacji zadań jest ciekawa i przyjazna dla każdego ucznia, a nauczyciele zadowoleni są z różnorodności prezentowanych zadań i stopniowania trudności zadań –mówi A. Wolny.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

– Wbrew pozorom w projekcie mogą wziąć udział nie tylko uczniowie uzdolnieni matematycznie, ale wszyscy – dodaje Katarzyna Leśniak – Werwińska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. – System proponuje zadania o różnym poziomie trudności. Dzięki temu słabsi uczniowie nie zniechęcają się szybko, natomiast lepsi – nie nudzą się i nie tracą czasu na powtarzające się ćwiczenia.

– W zeszłym roku szkolnym wyniki zostały potwierdzone w miarodajnym i obiektywnym teście, jakim jest egzamin ósmoklasisty. W tym roku zespół spróbuje powtórzyć wyniki z egzaminu ósmoklasisty na dużo większej próbie uczniów – informuje Łukasz Błaszczyk.

Informacja prasowa: UMiG Słubice – Beata Bielecka.

Czytaj też: Dobre wieści! Gmina dostała dodatkowe 2,9 mln zł na salę sportową przy SP 3. Zaraz ruszają prace!

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice