fbpx
Home Aktualności Uroczyste otwarcie szkoły w Kunowicach!

Uroczyste otwarcie szkoły w Kunowicach!

by Aleksandra Foremna
img 0083

Wczoraj w Kunowicach uroczyście powitano nowy rok szkolny. A powitano go już w nowej, pięknej szkole, która powstała w miejscu starego budynku szkoły. – Dzieci już nie mogły się doczekać 1 września, by zajrzeć jak wygląda w środku. Z zewnątrz jest zachwycająca, jak się okazuje w środku równie piękna – mówi mama uczennicy szkoły. 

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu Hymnu Polski zabrał głos dyrektor szkoły Arkadiusz Kokociński. Po jego przemówieniu jedna z uczennic zaśpiewała Hymn Szkoły. 

Podziwiać można było również część artystyczną, jaką był taniec towarzyski zaprezentowany przez uczniów klasy czwartej,uczęszczających do Studia Tańca Bohema w Słubicach. Całości dopełniło przecięcie wstęgi otwierającej szkołę.

„Lekcja Historii”

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Unikatowe, przedwojenne mapy i czasopisma z 1939 roku, wojenne umundurowania i ekwipunek żołnierzy i ciekawe wciągające historie – taka lekcja historii była prowadzona wewnątrz szkoły przez Jana Skałeckiego, który udostępnił wystawę zatytułowaną „Lekcja Historii”. 

Pan Jan ma siedzibę w Kowalowie i tu właśnie z jego inicjatywy powstała Izba Pamięci (czytaj: „Z wizytą u Pana Jana. Przyglądamy się wyjątkowej Izbie Pamięci w Kowalowie” [Fotorelacja] ,

 J. Skałecki prowadzi także projekt społeczny „skąd jesteśmy?”, dzięki któremu można odkryć własną historię i być może odszukać swoich przodków.

Po wystawie można było skosztować regionalnych, nagradzanych wyrobów, takich jak syrop z buraka cukrowego. Pyszne!

Czytaj też: W Kunowicach zadzwoni pierwszy dzwonek.

Baner Brand Cy
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice