fbpx
Home Aktualności Uwaga uwaga! To już fakt! Rozpoczyna się wielka przebudowa SOR. Będą niewielkie utrudnienia!

Uwaga uwaga! To już fakt! Rozpoczyna się wielka przebudowa SOR. Będą niewielkie utrudnienia!

by Renata Hryniewicz
Sor Po Rozbudowie. Fot. Starostwo Słubice

16 czerwca wykonawca przejął plac budowy i rozpoczyna się największa inwestycja powiatu – przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – ogłosił szpital powiatowy na swojej stronie. 

„Długo czekaliśmy na ten moment, a rozwijająca się w ostatnich miesiącach epidemia koronawirusa, zmusiła nas do zaprzestania prac na przygotowanym wcześniej terenie.
Dzisiaj trochę prac przygotowawczych, uprzątnięcie terenu, zagospodarowanie kontenerów i … jutro od rana ruszamy! To wielka chwila dla nas wszystkich – zarządu i pracowników szpitala, personelu medycznego, mieszkańców powiatu słubickiego.
Czekają nas duże zmiany, wiele wyzwań, hałas, tony kurzu, ciężki sprzęt …. Ale za rok już będzie pięknie, nowocześnie, na miarę naszych czasów” – cieszą się pracownicy szpitala. 

Tak będzie wyglądał nowy SOR. Wizualizacja: Starostwo

Umowę na na kompleksowy remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego opiewającą na 12 mln zł. podpisano w marcu ubiegłego roku. Projekt zakłada całkowitą przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, z pełną infrastrukturą ratunkową. Ma mieć cztery kondygnacje z najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem. Na drugim piętrze znajdzie się blok operacyjny z salą do tzw. cięć ostrych. Będą tu trafiali np. pacjenci z wypadków. Projekt obejmuje także zakup nowoczesnego sprzętu, który pozwoli na dokładniejszą diagnostykę. Będzie więc szybciej i dokładniej. 

Ale to nie wszystko. W ramach tego samego projektu w okolicach ulicy Rzepińskiej, powstanie lądowisko dla śmigłowców ratunkowych wraz z drogą dojazdową.

Choć wszyscy się cieszą, ze będzie ładniej i bezpieczniej trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo zaczną się utrudnienia. Ze względu na rozbudowę, miejsca parkingowe zostaną mocno ograniczone. Na teren szpitala wjeżdżać będą tylko karetki, dostawcy sprzętu i usług, oraz personel szpitala.

 

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice