fbpx

W gminie Rzepin pojawi się specjalistyczny bus dla osób niepełnosprawnych i starszych – takie gminne taxi dla potrzebujących!

W Rzepinie pojawi się dziewięcioosobowe auto przystosowane i przeznaczone do transportu osób z ograniczoną mobilnością. Tyle że, za transport nie trzeba będzie płacić, a korzystać będą mogły osoby niepełnosprawne, a także starsi mieszkańcy gminy, którzy będą mieli potrzebę załatwienia jakiejś sprawy, a nie mają możliwości dojazdu prywatnym samochodem. 

Gmina Rzepin otrzymała wsparcie na realizację projektu grantowego pn. „Gmina Rzepin bez barier”. Projekt obejmuje wdrożenie usług transportowych tzw. door – to – door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności oraz zakup dziewięcioosobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. 

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

– Głównym zadaniem projektu jest ułatwienie integracji społeczno – zawodowej mieszkańców gminy z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności – tłumaczy Aleksandra Zielińska, kierownik Referatu Rozwoju i Promocji. –  Korzystać będą mogły osoby, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się. Celem projektu jest  też pomoc w wydostaniu się z mieszkania i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego – dodaje. 

Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie, za pomocą specjalnego formularza oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego. – Wystarczy, żeby osoby niepełnosprawne i starsze, gdy będą miały potrzebę dojazdu do jakiegoś miejsca, poinformowały urząd.  W okresie realizacji projektu nie będą pobierane opłaty za transport – dodaje A. Zielińska.

Całkowita wartość projektu to 660 747,93 zł. Sto procent dofinansowania przyznane jest przez PFRON w ramach projektu współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020.

Planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług to drugi kwartał 2021 r. 

Czytaj też: Wywiad z burmistrzem Rzepina Sławomirem Dudzisem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice