fbpx

Wciąż jest za mało pieniędzy na operacje małej Józefinki z Ośna. Pomożecie?

Józefinka Chomicz z Ośna Lubuskiego urodziła się z wieloma wadami i schorzeniami. Jednym z nich jest Zespół Pierr’a Robina, czyli zespół wad wrodzonych w obrębie twarzoczaszki. Ma obustronny rozszczep podniebienia, cofniętą żuchwę, zbyt mały, zapadający się języczek. Dziewczynce nie wykształciły się też małżowiny uszne, ma całkowicie zrośnięte przewody słuchowe, przez co nie słyszy. W sobotę na rzecz Józefinki odbył się festyn, na którym zebrano ponad 3 tys. zł. Pomoc jest jednak wciąż ogromnie potrzebna. 

Józefina Chomicz, urodzona w sierpniu 2019 r. w Sulęcinie, druga córka  Marceli Kołodziej i Aleksego Chomicza, siostra  niespełna trzyletniej Krysi. Ukochana córka, siostra, wnuczka, siostrzenica przyszła na świat bardzo oczekiwana i upragniona. Jednak moment, w którym rodzice zobaczyli maleńką Józię zostanie w ich pamięci do końca życia.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Przeżyli szok, zwłaszcza że okres ciąży przebiegał właściwie bez zarzutu. Żadne badania nie wskazały na to, że mała Józia rozwija się nieprawidłowo.

– Ogrom wad Józi sprawił, że świat na chwilę zatrzymał się dla nas – mówi mama dziewczynki Marcela Kołodziej. – Świadomość, że nasza córka może nigdy nie usłyszeć, gdy mówimy jak bardzo ją kochamy, jest dla nas nie do zniesienia – dodaje.

Po pierwszym szoku rodzice zaczęli zgłębiać wiedzę na temat wad wrodzonych Józefinki.

– Szukaliśmy podobnych przypadków i rozpoczęliśmy wędrówki po lekarzach. Postanowiliśmy zakasać rękawy i zrobić wszystko, żeby nasza córka była jak najbardziej sprawna i żeby mogła słyszeć – mówi pani Marcela. 


Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

 

Po zebraniu informacji i szukaniu wszelkich możliwości okazało się, że jest szansa na operację rekonstrukcji uszu i otwarcia kanałów słuchowych w USA. Niestety koszt operacji jednego ucha to około 300 tysięcy złotych, a potrzeba dwa razy tyle…

Jest to kwota niewyobrażalna na samodzielne zebranie. Rodzice poprosili więc o pomoc ludzi dobrej woli, których, jak się okazuje, nie brakuje. Okoliczni mieszkańcy, ale także ludzie z różnych krańców Polski ruszyli z pomocą wpłacając na konto Józefinki  pieniądze. Do tego celu została również utworzona na Facebooku specjalna grupa o nazwie: „Pomóż Józefince usłyszeć świat- licytacje”, na której można wystawiać i licytować rzeczy, usługi.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Fot. I Love Słubice

Fot. I Love Słubice

 

-Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę, za każdą najdrobniejszą okazaną pomoc i za każdy gest z serca – mówi mama Józefinki. 

Na spełnienie marzeń o operacji Józi brakuje jeszcze około 300 tys. zł., a więc wciąż potrzebna jest ogromna pomoc i wsparcie. Liczy się każda złotówka. Każda…

Józia jest bardzo pogodnym dzieckiem, jej oczy rozkochują każdego, kto w nie spojrzy. 

-Głęboka nadzieja w sercu pozwala nam mocno wierzyć w to, że Józia usłyszy kiedyś swoje imię. To będzie dla nas jedna z najpiękniejszych chwil w życiu! O to się modlimy – mówi pani Marcela. 

W sobotę nad Jeziorem Reczynek  odbył się festyn sportowy zorganizowany przez: Centrum Fitness WF Kostrzyn nad Odrą, Sklep z obuwiem Best Buty Kostrzyn nad Odrą, DJ Matey oraz Victorio Camp Ośrodek Wypoczynkowy. W imprezie wzięło udział bardzo wielu mieszkańców Ośna i okolic. Atrakcji było mnóstwo m.in dmuchany zamek dla dzieci, basen z kulkami, loteria ze wspaniałymi nagrodami, tańce i pokazy fitness. 


-Jestem tu z dziećmi nie tylko po to, żeby się bawić, ale przede wszystkich pomóc naszej maleńkiej  Józefince – mówi mieszkanka Ośna, która przyszła na festyn w wnukami. 

Józefinka wszystko bacznie obserwowała. Jest jeszcze za mała, by zdawać sobie sprawę, ze to wszystko dzieje się dla niej, że jest chora i ludzie chcą jej pomóc. Każdy podchodził, uśmiechał się do niej, a następnie szedł kupić jakąś słodkość albo los, by pomóc małej. 

Cały dochód z imprezy został przeznaczony na operację Józefinki, a zebrano 3189,4 zł i 9 euro. – Bardzo dziękujemy za obecność i tak ogromne wsparcie. Jesteśmy wzruszeni! Dziękujemy! – mówi mama chorej dziewczynki. 

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Nadal można pomóc. Brakuje jeszcze ponad 300 tys. zł, by  Józefinka mogła przejść operację, po której jest szansa na to, by usłyszała głosy z zewnątrz. 

Pieniądze można wpłacać również bezpośrednio na konto Józefinki na portalu Pomagamy .

Można też wystawić na sprzedaż lub kupić jakiś przedmiot na Facebookowej stronie wpisując  „Pomóż Józefince usłyszeć świat- licytacje”.

Dziewczynka jest także podopieczną fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!