fbpx

Wernisaż wystawy cenionego malarza Piotra Paraniaka można zobaczyć w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury

Już dziś od 17.00 (3 listopada) przez cały tydzień w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury można podziwiać wernisaż prac autorstwa rodowitego słubiczanina Piotra Paraniaka. Wernisaż nosi nazwę Dłonie i jednym z trzech cykli twórczości tego malarza. 

 

Piotr Paraniak pochodzi ze Słubic, mieszka i tworzy w Kamionkach koło Poznania. Uzyskał dyplom z malarstwa, krytyki promocji i pedagogiki sztuki na ASP w Poznaniu. 

 

 

„W jego CV są wystawy indywidualne i zbiorowe, m.in. : K.E.O. Gallery w Atenach (2009, 2012). Brick Line Gallery w Londynie (2015), Galeria u Jezuitów w Poznaniu (2011), Festiwal Młodej Sztuki lAbiRynT, Słubice/Frankfurt/o (2016-2018), AFF Warszawa (2016-2018) , WAF – Warszawa, 2021. Zajmuje się również konserwacją zabytków, krytyką, promocją i pedagogiką sztuki.” – czytamy na stronie portalu aukcyjnego art in hose. „

 

Dotychczasowa twórczość artysty składa się z trzech cykli: Kręgi, Okna i Dłonie.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

 

Cykl DŁONIE, którego wystawę można oglądać w SMOK, dotyka relacji międzyludzkich w obliczu sytuacji, których codziennie doświadczamy.  Oscylujemy pomiędzy empatią a asertywnością, miłością i nienawiścią. Odnajdując się w podobnej sytuacji, diametralnie różnie na nie reagujemy – zwalczamy się, pomagamy, poszukujemy, separujemy.

 

Czytaj też: Jesień na talerzu. Jak jeść zdrowo i sezonowo?

 
 
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice