fbpx

Wrócił transgraniczny autobus 983

Od poniedziałku 28 czerwca mieszkańcy Dwumiasta Słubice- Frankfurt i odwiedzający Słubice i Frankfurt nad Odą turyści znów mogą przejechać przez most na Odrze autobusem 983.

Autobus 983 kursuje między Słubicami i Frankfurtem od 2012 roku. Połączenie musiało zostać przerwane 15 marca 2020 r., ponieważ z powodu pandemii, decyzją rządu, granica została zamknięta dla lokalnego transportu publicznego. I chociaż 13 czerwca 2020 r. granicę otwarto, to jednak nie można było uruchomić kursów. W Polsce inaczej niż w Niemczech, w autobusach komunikacji miejskiej mogła być zajęta tylko część miejsc siedzących i stojących.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Dla burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka powrót transgranicznego autobusu to powrót do normalności. – Mam nadzieję, że z autobusu 983 ponownie skorzystają licznie odwiedzający nasze dwumiasto turyści, osoby dojeżdżające do pracy po drugiej stronie granicy czy studenci – mówi.
Podobnie uważa nadburmistrz Frankfurtu René Wilke. – Cieszę się, że nasza linia 983 może w końcu znów działać po zniesieniu ograniczeń po stronie polskiej. Niezliczone zapytania od mieszkańców dowodzą, że to połączenie jest potrzebne. Ponadto autobus 983 ma duże znaczenie symboliczne dla naszych miast partnerskich. Brakowało nam tego połączenia przez ponad rok – podkreśla nadburmistrz.

Do 31 sierpnia 2021 r. pasażerowie są zobowiązani posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa.
Z obowiązku tego zwolnione są osoby dojeżdżające do pracy za Odrą, ci, którzy przyjęli już dwie szczepionki (warunek – po drugim szczepieniu musi upłynąć co najmniej 14 dni), ozdrowieńcy wjeżdżający do Niemiec w celach biznesowych lub handlowych.

Czytaj też: Wieża widokowa przy stadionie pnie się w górę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!