fbpx

Wspominamy świąteczne słubickie klimaty [GALERIA ARCHIWALNYCH I BIEŻĄCYCH ZDJĘĆ]

Dla wszystkich mieszkańców Słubic, którzy zostaną(li) „uwięzieni” w swoich domach na ten piękny czas mamy małe pocieszenie w postacie fotogalerii z akcentami świątecznymi zarówno z bieżącego roku jak i z ubiegłych lat.

Nasze miasto, zwłaszcza wieczorem w najważniejszych miejscach (głównie parki) rozbrzmiewa kolorowymi akcentami, choinkami, bombkami i innymi świątecznymi ozdobami. Już za kilka dni nie będzie można wybrać się na spacer i podziwiać te feerie barw. Wtedy właśnie zapraszamy do zaglądnięcia na nasz portal i w wirtualny sposób przenieść się w te rejony.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Jednak oprócz tegorocznych atrakcji mamy dla Was również kilka wspomnień z naszych przepastnych archiwów z  ubiegłych lat…

Rok 2009

Najwcześniejsze nasze wspomnienie sięga właśnie aż do 2009 roku. Wtedy to odbyła się bardzo uroczysta wspólna polsko- niemiecka wigilia. W Collegium Polonicum spotkali się ówcześni burmistrzowie Ryszard Bodziacki i Martin Patzelt, radni i pracownicy miejscy. Były oczywiście życzenia, był opłatek, były występy dzieci, wspólne śpiewanie kolęd i w końcu bardzo ciekawe warsztaty. Można było pomalować w autorski sposób bombki, świąteczne obrazki i kartki.

Również z tego roku mamy kilka zdjęć z wigilii stowarzyszeń odbywającej się w każdym roku aż do ubiegłego. Jest to okazja do spotkania się przedstawicieli kilkudziesięciu słubickich przedstawicieli III sektora z władzami naszej gminy.

Rok 2010

Tu skupiliśmy się głównie na słubickich przedszkolakach. Wtedy jeszcze OSiR (potem już SOSiR) przeprowadził odbywające się każdego roku sportowe mikołajki dla wszystkich słubickich przedszkoli w hali miejskiej. Najpierw odbywała się część sportowa w formie wyścigów rzędów, a następnie po podsumowaniu (zazwyczaj wszyscy byli wgranymi) wręczenie pucharów, dyplomów i słodkich niespodzianek.

Trafiliśmy również na relację z wystąpienia w jasełkach maluchów z przedszkola nr 2 Pinokio. Wtedy jeszcze odbywały się one w nieistniejącym już budynku przy ul. 1 Maja. Ciekawe kto z dzisiejszych 15-16-latków rozpoznaj się na tych elektronicznych fotografiach?!


Na koniec w tym roku zaglądamy na pl. Przyjaźni gdzie odbyło się ozdabianie własnoręcznymi ozdobami miejskiej wielkiej choinki. Byli też jak się okazuje latający Mikołaje…

Rok 2015

Przeskakując o 5 lat przenosimy się na teren SOSiR tuż obok istniejącego już wtedy lodowiska. Grupa Pomagamy zorganizowała tam Akademię Renifera dla dzieci i całych rodzin. Jak zwykle wiele atrakcji czekało na małych i dużych uczestników. Były warsztaty świąteczne, były konkursy, wspólne zabawy, ognisko, gorąca grochówka i w końcu Mikołaj, który przyjechał….. na rowerze.

Podobna impreza jako kontynuacja odbyła się przy wsparciu gminy Słubice po kilku latach na pl. Bohaterów.

Rok 2016

Grupa Pomagamy rok po Akademii Renifera przeniosła się na pl. Bohaterów gdzie odbyła się jak się potem okazała nie ostatnia Wigilia Miejska. Moc atrakcji przyciągnęło kilkuset mieszkańców Słubic. Na scenie odbył się konkurs piosenki świątecznej, a na placu tradycyjnie nie zabrakło kulinarno- warsztatowo-kulturalnych akcentów. Uwieńczeniem był przyjazd Mikołaja, który rozdawał wszystkim dzieciakom prezenty, by później już wspólnie pląsać we wspólnej tanecznej zabawie.


Rok 2019

W ubiegłym roku główne wydarzenia miejskie odbyły się na tzw. słubickim deptaku. Głównym organizatorem tej polsko- niemieckiej wigilii miejskiej była gmina Słubice. Oczywiście nie mogło zabraknąć śpiewania kolęd, występów, konkursów, pysznych świątecznych potraw…  Najmłodsi mogli spotkać się z Olafem z Fundacji Grupy Pomagamy ale największym chyba hitem były zwierzętami z Zagrody Leśnej w Radzikowie. Co niektórzy szczęśliwcy mogli nawet pojeździć na kucyku….

W tym trudnym czasie zapomnijmy jednak o problemach, wspominajmy i spędzajmy ten czas w rodzinnej atmosferze. Jest to na pewno okazja do wspólnych rozmów, czego tak nam brakuje w tych zabieganych czasach. Schowajmy nasze telefony, wyłączmy komputery i tak po prostu szczerze, miło i w takim świąteczno- noworocznym spowolnieniu cieszmy się z tych chwil… czego sobie i Wam wszystkim życzymy my czyli cały portal I Love Słubice

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Baner Brandmed 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice