fbpx

Wychowankowie Polonii spotkają się po latach na pikniku. Kibice też mogą czuć się zaproszeni

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych na SOSiR odbędzie się nie lada wydarzenie. Po latach na pikniku spotkają się podopieczni klubu Polonia Słubice. Spotkanie ma charakter wielopokoleniowy, i jak sama nazwa mówi zjadą tu sportowcy, którzy byli wychowankami klubu od początku jego powstania. Zespoły wg swoich roczników i drużyn, które tworzyli w przeszłości, będą ze sobą rywalizować.

W Poniedziałek Wielkanocny na boisku sztucznym SOSiR w Słubicach od godz. 12:00 rozpocznie się festyn pt. „Piknik Pokoleń Wychowanków Polonii Słubice”. Festyn, który będzie miał charakter rekreacyjno – sportowy, to spotkanie po latach wychowanków klubu piłkarskiego Polonia.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Nie zabraknie trenerów

Zawodnicy z rocznika 1979-1985 spotkają się by powspominać na boisku dobre czasy. Udział zapowiedziało ponad 60 wychowanków klubu. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie trenerów, którzy w tamtym okresie prowadzili z powodzeniem grupy juniorskie: Jurek Grabowski, Jarek Sadowski, Mietek Marciniak. Kto dziś pamięta mecze z Lechem Poznań, Amicą Wronki, Wartą Poznań czy Stilonem Gorzów 🙂

Obecny będzie również Prezes Polonii od lat związany z klubem Andrzej Martyniak, a także kierownicy zespołów, min. Jerzy Chojnacki, Zbyszek Maciejek, Zbyszek Dobras.

Będzie to już drugie spotkanie wspomnień. Pierwsze odbyło się również w Święta Wielkanocne w roku 2008. 

I znów tym razem byli piłkarze mają zagrać turniej piłkarski. Zespoły wg swoich roczników i drużyn, które tworzyli w przeszłości, będą rywalizować na małych boiskach.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Charytatywnie dla Igi

Oprócz sportowych emocji nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, rodzin piłkarzy oraz kibiców. Dmuchany zamek, piłkarski dart, a także kulinarne przekąski popcorn i wata cukrowa. Przy pomocy Fundacji Grupy Pomagamy Piknik będzie miał także charakter festynu charytatywnego.

Będą zbierane fundusze na rzecz chorej na SMA Igi Czekalskiej. Przypominamy, że Iga pilnie wymaga podania najdroższego leku na świecie. Stąd oprócz standardowych puszek, do których będzie można wrzucać pieniążki, będą również licytacje i konkursy z nagrodami.

Organizatorzy imprezy: Organizatorzy: Tomek Chojnacki, Tomek Drozdowski, Rafał Dubacki, Leon Pietrow, Mariusz Zborowski. 

Czytaj też: Historia Polonii Słubice: Wzloty i upadki „Dumy Pogranicza”

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice