fbpx

Co robić na weekend 10.07.20 – 12.07.20 w Słubicach? Mamy dla Was kilka pomysłów!

Wyobraźcie sobie, że dziś zaczynałoby się Miejskie Święto Hanzy. Obchody miały odbywać się pod hasłem „Kolorowy śledź – swawolny kogucik”. Wieczorem prawdopodobnie mieszkańcy z całego powiatu słubickiego oraz Frankfurtu nad Odrą wybraliby się na polskie i zagraniczne koncerty. Na ulicach słychać byłoby krzyk radości dzieci. Niestety pandemia koronawirusa przekreśliła wiele naszych planów, w tym na dłuższy okres wykluczyła wydarzenia kulturalne. Czy to oznacza, że miasto nie ma obecnie żadnych propozycji dla mieszkańców? Otóż głowa do góry! Mamy dla Was kilka fajnych pomysłów na spędzenie bieżącego weekendu!

Pogoda zachęci do spacerów

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Jakoś tak utarło się w mojej pamięci, iż Święto Hanzy nigdy nie miało szczęścia do pogody. Gdy dzisiaj przywitał mnie deszczowy poranek, pomyślałem, że przynajmniej ta jedna rzecz – niestety –  nie uległa zmianie. Na szczęście byłem w błędzie. Prognozy pogody w Słubicach nie zapowiadają wprawdzie spektakularnych upałów, lecz temperatury rzędu 21 stopni i bezchmurne niebo nastrajają nader optymistycznie.

Wystawa zamiast Miejskiego Święta Hanzy

Niestety, Święto Hanzy nie mogło zostać zorganizowane ze względu na obostrzenia sanitarne obowiązujące w całej Europie. Miasto zorganizowało wobec tego zestawienie najfajniejszych chwil festiwalu na wielkopowierzchniowych fotografiach autorstwa Anny Panek-Kusz, Artura Kozłowskiego oraz Tomasza Fedyszyna. Outdoorowa ekspozycja zostanie pokazana na moście granicznym łączącym Słubice i Frankfurt nad Odrą. Wernisaż z udziałem burmistrzów dwumiasta Mariusz Olejniczak i Rene Wilke odbędzie się dziś o godz. 18. Wystawę będzie można podziwiać przez cały najbliższy miesiąc.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Pyszne jedzonko z całego świata!

Na plac Bohaterów w Słubicach zjeżdżają się Food Trucki z całej Polski pod hasłem „FOOD TRUCK on TOUR- Ogródek Smaków Świata”. Ma być słodko, może być ostro, będzie okazja do skosztowania kuchni z całego świata, a nie wątpimy również, że na pewno będzie wesoło! Na stronie wydarzenia na portalu Facebook mowa jest o pączkach na ciepło, włoskiej kuchni, grillowanych ciabattach, klasycznych zapiekankach, frytkach belgijskich, lodach tajskich, Pasibusie znanym z najlepszych burgerów rodem z Wrocławia… wybaczcie, ale nie będziemy wymieniać dalej. Zaraz nam język wyfrunie z ust. Po prostu idźcie i skosztujcie sami w dniach 10 lip od godz. 16:00 – 12 lip do godz. 21:00.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Rejsy po Odrze z Zefirkiem

Warunki hydrologiczne na rzece pozwoliły na wznowienie rejsów w Słubicach. W związku z tym stowarzyszenie Odra dla turystów zaprasza wszystkich na rejsy statkiem Zefir. Rejsy po Odrze startują ze słubickiej przystani od dzisiaj  godz. 18. W sobotę i niedzielę Zefirek odbija od brzegu w godz. 13:00, 15:00, 17:00. Wycieczka pod banderą „Rzeka. Przygoda. Wspomnienia” trwają zwykle około godziny. Chyba nie musimy przekonywać, że to fantastyczna frajda dla całej rodziny? Bilety są do nabycia w cenie 22 zł / normalny, 15 zł / ulgowy, 42 zł / rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko). Więcej szczegółów możecie się dowiedzieć bezpośrednio u źródła: tel. +48 531 013 193, e-mail: biuro@odradlaturystow.pl. Ahoj!


Rejsy Po Odrze W Słubicach Zefir

Plakat reklamowy. Źródło profil Facebook: Odra dla turystów – przygoda z dostawą do portu.

Słubicki SMOK wybudza się ze snu!

Wprawdzie w słubickim kinie próżno jeszcze szukać premier seansów, ale za to Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na Wakacje ze SMOK-iem! Lista organizowanych warsztatów jest długa i dla każdego znajdzie się coś miłego. Najbliższe warsztaty wokalne prowadzone przez Macieja Sławnego zaczynają się już w poniedziałek 13.07.20. W kolejce są jeszcze: muzyczno-plastyczne „Kształty i kolory muzyki”, tańca nowoczesnego dla dzieci, breakdance i hip hop i inne. Komplet informacji można znaleźć na stronie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Macie jakieś fajne plany i chcecie zaprosić do wydarzenia mieszkańców powiatu słubickiego?

Każdy użytkownik naszego portalu może dodać własne wydarzenia do kalendarza mieszkańców powiatu słubickiego! To bardzo proste i nie zajmie Ci nawet 5 minut. Możesz też napisać informację poniżej w komentarzu lub na naszą skrzynkę pocztową, a utworzymy wydarzenie w Twoim imieniu. Łączymy pasję mieszkańców powiatu słubickiego!

Nie odnaleziono wydarzeń!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice