fbpx

XI Dyktando Słubickie w Collegium Polonicum w Słubicach

Wszystkich miłośników polszczyzny, którzy zechcą zmierzyć się z polską ortografią i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zasad interpunkcji polskiej, zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Dyktanda Słubickiego, które odbędzie się 15 listopada br. o godz. 10:30 w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach. Dyktando to jeden z wydarzeń przygotowanych przez Collegium Polonicum, które odbędą się w ramach XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Już po raz jedenasty uczestnicy będą mieli okazję do zmierzenia się z tekstem napisanym specjalnie dla nich i pełnym ortograficznych pułapek. Ci, którzy najlepiej sobie z nim poradzą, otrzymają nagrody. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: Młodzież, Seniorzy.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Organizatorami dyktanda są Instytut Filologii Polskiej UAM, Collegium Polonicum oraz Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach. Warunkiem uczestnictwa w XI Dyktandzie Słubickim jest nadesłanie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do organizatora (drogą e-mailową na adres: press.cp@cp.edu.pl) w terminie do 12 listopada 2021 roku. Zakwalifikowanych do udziału w dyktandzie zostanie maksymalnie 50 osób. Na pierwszych trzech najlepszych uczestników w kategoriach Seniorzy, Młodzież czekają nagrody.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączniku.

Czytaj także: Wykłady, konkursy i warsztaty w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Collegium Polonicum

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Podcast Słubice