fbpx

Z 17 na 18 sierpnia wystąpi przerwa w dostawie wody… ponownie. Ile zajmą jeszcze prace modernizacyjne?

Zakład Usług Wodno-Ściekowych w Słubicach poinformował o kolejnej przerwie w dostawie wody. Tym razem w nocy z najbliższego poniedziałku na wtorek ucierpią mieszkańcy ulic: Mickiewicza, Nadodrzańska, Kopernika, Osiedle Kopernika, Szamarzewskiego, Wałowa, Wawrzyniaka oraz Chopina.

Chyba już wszyscy są zmęczeni utrudnieniami wynikającymi  z prac przy modernizacji sieci wodociągowej. Ostatnio zdarza się to regularnie. Środek lata. Upały. Tymczasem problem na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni występował już kilkukrotnie. Przerwy ostatnio pojawiały się nie tylko w nocy, lecz również rano. Poniżej przytaczamy najnowsze obwieszczenie ZUWŚ.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Informujemy, że w związku z prowadzonymi przełączeniami do nowej sieci wodociągowej w nocy z poniedziałku na wtorek (17-18 sierpnia 2020 roku) wystąpi nocna przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Mickiewicza, Nadodrzańska, Kopernika, Osiedle Kopernika, Szamarzewskiego, Wałowa, Wawrzyniaka oraz Chopina w Słubicach. Utrudnienia planowane są w godzinach 22.00 – 6.00. Ze względu na zakres i charakter prowadzonych robót w trakcie prac może wystąpić konieczność chwilowego wstrzymania dostaw wody dla budynków usytuowanych przy ulicach przyległych.

W mieście odbywają się przełączenia nowej sieci wodociągowej, która została wybudowana w ramach realizowanego przez naszą Spółkę projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”, współfinansowanego ze środków unijnych.

Prowadzone prace są niezbędne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całej sieci wodociągowej. Aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców roboty będą odbywały się w porze nocnej. Po przywróceniu dostaw wody może wystąpić okresowe obniżenie jej ciśnienia oraz zmiana barwy.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Ile jeszcze zajmie modernizacja sieci wodociągowej? Niestety, jak czytamy na stronie zakładu, utrudnienia w dostawach bieżącej wody mogą pojawiać się jeszcze przez kilka następnych miesięcy.
 
 – Prace modernizacyjne i budowlane na sieci wodociągowej miały zakończyć się w lipcu, ale potrwają do października 2020 roku. Przesunięcie terminu zakończenia prac wiąże się m.in. z wystąpieniem stanu epidemii. Na wniosek wykonawcy oraz za zgodą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, termin wykonania wszystkich prac został wydłużony.
 
Skąd biorą się wszystkie uciążliwości? Czytamy dalej na stronie słubickiego ZUWŚ.
 

– Jeżeli jest to możliwe prace są prowadzone nocą, by minimalizować uciążliwości i ograniczenia w dostawach wody dla mieszkańców. Nie zawsze jednak zakres i charakter prac pozwala pracować w ograniczonej porą nocną widoczności.

– Wszelkie prace są prowadzone na „żywym organizmie”, to znaczy, że cały czas system wodociągowy pracuje w pełnym zakresie, woda o odpowiednich parametrach (co potwierdzają prowadzone m.in. przez sanepid badania) jest dostarczana mieszkańcom. Jedynie w momentach przełączeń starego wodociągu na nowy lub w przypadku wystąpienia awarii (na które ani władze miasta, ani mieszkańcy, ani pracownicy wodociągów nie mają wpływu) konieczne jest okresowe, zazwyczaj krótkotrwałe, wstrzymanie dostaw wody.

Życzmy mieszkańcom, jak i sobie, cierpliwości oraz jak najmniejszej liczby – przewidzianych czy nie – przerw w dostawach wody. Oby od października woda z kranu lała się szerokim strumieniem!

Baner Brand Cy
słubicka 5, 69 108 cybinka (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice