fbpx

„Z Ukrainą dla Ukrainy” – 30 czerwca odbędzie się charytatywny koncert w Kościele Pokoju (Friedenskirche) we Frankfurcie nad Odrą

Uniwersytet Europejski Viadrina i Europejskie Centrum Ekumeniczne we Frankfurcie nad Odrą zapraszają na wieczór muzyczno-poetycki „Z Ukrainą dla Ukrainy” w czwartek 30 czerwca o godzinie 18:30 w Kościele Pokoju (Friedenskirche), ul. Schulstrasse 4 a we Frankfurcie nad Odrą.

Na scenie, z udziałem Ukrainek i Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą, zaprezentowane zostaną utwory muzyczne oraz krótkie teksty, które dają obraz poezji i kultury ukraińskiej. Wstęp jest wolny. Organizatorzy proszą o darowiznę na rzecz Funduszu Wsparcia Kryzysowego dla Studentów i Naukowców z Ukrainy na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Pod kierownictwem artystycznym Joanny Filus-Olenkiewicz muzycy z Berlina i Frankfurtu nad Odrą zaprezentują różnorodny program, od Wilhelma Friedemanna Bacha i Astora Piazzolli po współczesną ukraińską muzykę pop. Patronat honorowy nad koncertem objęła prezydentka Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, prof. dr  Julia von Blumenthal. Koncert poprowadzą absolwentka i absolwent Viadriny, Iryna Tkachivska i Oleksii Kysliak.

Organizatorami wieczoru są Europejskie Centrum Ekumeniczne we Frankfurcie nad Odrą, Fundacja im. Karla Dedeciusa oraz Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce. Projekt jest wspierany przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Młodzieży (CVJM e. V.) we Frankfurcie nad Odrą.

Fundusz Wsparcia Kryzysowego dla Studentów i Naukowców z Ukrainy

Od 24 lutego 2022 r. studenci i naukowcy z rodzinami, którzy musieli opuścić Ukrainę, zwracają się z prośbą o wsparcie do Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Wielu z nich znalazło już schronienie w naszym dwumieście. Celem Funduszu utworzonego przez Fundację Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą dla ukraińskich studentów i naukowców jest zapewnienie poszkodowanym bezpieczeństwa i ułatwienie im urządzenia się we Frankfurtcie nad Odrą. Z funduszu finansowane są stypendia, doradztwo psychologiczne dla uchodźców oraz zabezpieczenie potrzeb życia codziennego.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Darowizny na fundusz można przelać na konto:

Bank: Sparkasse Oder-Spree

Nazwa odbiorcy: Stiftung Europa-Universität Viadrina

IBAN: DE82 1705 5050 300 300 300 2

BIC: WELADED1LOS

Tytułem: Spende Ukraine/Konzert/ 33 00 10 54

Darowiznę można odliczyć od podatku w Niemczech. Do kwoty 300 euro wystarczy wyciąg z konta z dopiskiem „Spende” jako pokwitowanie darowizny. W przypadku darowizn w wysokości 301 euro lub więcej możemy przesłać pokwitowanie darowizny. Prosimy o kontakt na adres spendenquittung@europa-uni.de. Wszystkie darowizny w 100% przeznaczone są na wsparcie poszkodowanych Ukraińców i Ukrainek, zgodnie z wytycznymi przyjętymi przez zarząd fundacji.

Czytaj też: Na słubicki rynek wkracza recykling budowlany! Na czym polega? Jakie są z tego korzyści? Rozmowa z Davidem Szorcem, założycielem firmy Panterra Group

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice