W niedzielę 30 sierpnie w Chartowie odbył się  Bieg Szlakiem Bielika. To impreza  charytatywna, w której co roku bierze udział ponad setka biegaczy. W trakcie biegów odbyła się ostatnia edycja Grand Prix Piłki Plażowej.

Za nami ostatni weekend wakacji, a wraz z nim zakończyło się Letnie Grand Prix siatkówki plażowej. Sześć wspaniałych spotkań ! Co to był za cudowny czas, dużo emocji chęci rywalizacji i dobrej zabawy.

Ostatnie spotkanie odbyło się 30 sierpnia w Chartowie podczas pożegnania wakacji, na którym było można również wziąć udział w corocznym Biegu Bielika i festynie organizowanym na cele charytatywne dla leśniczego Jacka.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, a mecze zostały rozegrane w systemie brazylijskim. Składy, które podjęły walkę to:
12. Piranie – Paweł Matusiak, Łukasz Matusiak

W przerwie między meczami o godzinie 10.30 wystartowała piąta edycja biegu Szlakiem Bielika z nowym rekordem trasy 5.2 km, który ustanowił Zagórny Marcin z czasem: 18 min. 16 sek. W biegu wzięło udział 67 osób. Miejsce na podium przypadły:

Miejsce 3: Blacharski Arkadiusz – Garbicz

Przyznano również nagrodę dla najstarszego uczestnika biegu – otrzymał ją Skiba Ryszard z Gorzowa Wlkp.

Świetną, zdrową rywalizację zapewniono również najmłodszym. Dzieci pobiegły na 200 metrów. Współzawodnictwo było równie ekscytujące jak u dorosłych.

Pozegnanie Lata W Chartowie 127

Po zakończonych rywalizacjach biegowych ponownie powrócono do rozgrywek siatkarskich i tam w półfinałach walczyli: „Dziki” i „Krzeszyce” oraz „Roztentegowywacze” i „UKS Dwójka Kostrzyn”. „Dziki” i „Roztentegowywacze” przegrały walki półfinałowe i zagrały o 3 miejsce. Po mocnym pojedynku tym razem „Roztentegowywacze” pokonały drużynę „Dziki” i wskoczyły na podium. Ostatnią rozgrywkę finałową turnieju rozegrali „Krzeszyce” i „UKS Dwójka Kostrzyn”.

Po tym emocjonującym starciu „Krzeszyce” zostały mistrzami szóstego spotkania i tym samym wspięły się na szczyt tabeli generalnej całej edycji Letniego Grand Prix siatkówki plażowej – serdeczne gratulacje ! Na drugim miejscu znalazł się „UKS Dwójka Kostrzyn” a brąz przypadł dla drużyny „Dziki”.

Zwycięzcy Grand Prix Piłki Plażowej 2020

Przy dekoracji zwycięskich drużyn został nagrodzony najlepszy zawodnik niedzielnego turnieju – MVP – Kamil Kamiński. Zostały również przeliczone  wszystkie głosy, które były oddawane na każdym ze spotkań na najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika całej edycji. Zdobyli ją w kategorii:
MVP Kobieta – Urszula Tymczyn
MVP Mężczyzna – Patryk Dębowski

Podczas festynu dla uczestników i kibiców została zorganizowana loteria nagród głównych „Twój szczęśliwy los”, gdzie do wygrania były między innymi nagrody: zestaw ogrodowy, grill, namiot i wiele innych. Nie można w tym miejscu nie podziękować wspaniałym darczyńcom, którymi byli: Dec Wiesław- usługi brukarskie, Tymczyn Krzysztof- stolarstwo, Rogoś Grzegorz – krzewy ozdobne, Wójtowicz Radosław – kajaki24.eu, Szczerbin Barbara- sklep z biżuterią, Kurkiewicz Krzysztof – apteka Arnika oraz Czarnecki Jacek – ubezpieczenia Czarnecki.

Głównym sponsorem turnieju siatkówki był Prezes Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim, który zafundował nagrody dla zwycięzców.

Gratulujemy wszystkim drużynom, które podjęły się rywalizacji i wzięły udział w letnich rozgrywkach. Podziękowania należą się dla Renaty Karbowiak i Janiny Skrzypnik, które przygotowały przepyszne pierogi  dla wszystkich zawodników. Szczególne podziękowania należą się również dla Krzysztofa Skrzypnika. Jest to główny pomysłodawca organizacji Letniego Grand Prix i Biegu Bielika.
Z pewnością z tą wspaniałą inicjatywą wracamy za rok ! Do zobaczenia.

Autor: Urszula Tymczyn

Patronem medialnym bu wydarzeń był portal I Love Słubice.