fbpx
Home Aktualności Pijesz wodę z kranu? Jeśli nie – to błąd. Zobacz, jakie są zalety

Pijesz wodę z kranu? Jeśli nie – to błąd. Zobacz, jakie są zalety

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Water 2057924 1920

Picie wody jest niezbędne. Mimo to lekarze zauważają coraz częściej, że woda wypijana jest w małej ilości, a to niestety wpływa w znacznym stopniu na zaburzenie czynności życiowych. Dzisiaj jednak nie będziemy pisać o samych właściwościach wody, ale zastanowimy się, dlaczego warto pić wodę z kranu.

Zalet jest bardzo dużo, ale przede wszystkim należy mieć świadomość, że woda, która płynie z kranów nie wymaga żadnej filtracji i jest zdatna do spożycia. Wodociągi bieżąco badają wodę, która jest dostarczana do mieszkań, jeśli pojawiłaby się bakteria to niezwłocznie wszyscy są o tym fakcie informowani.

Zalety picia wody z kranu to przede wszystkim:

  • Łatwość dostępu, nie musisz się martwić o jej brak. Jedyną sytuacją, w której może braknąć wody są awarie i ewentualnie niezdatność wody do picia z powodu bakterii, ale oba przypadki pojawiają się sporadycznie.
  • Woda, która płynie z kranów posiada znaczne ilości minerałów, które nie występują w wodzie butelkowanej.
  • Wybierając wodę z kranu, masz wpływ na ochronę środowiska. Nie korzystasz z opakowań plastikowych, nie wpływasz na wzrost produkcji etykiet, a każda produkcja natomiast ma negatywny wpływ na środowisko.
  • Oszczędzasz pieniądze. Kupując wodę w butelkach, płacisz nie tylko za samą wodę, ale również za opakowanie, reklamę, dystrybucję. W związku z tym koszt wody w znacznym stopniu wzrasta.
  • Woda z kranu oprócz podanych powyżej zalet jest dostępna w odpowiedniej temperaturze, a zatem nie musimy jej schładzać.

Jeśli więc cenisz sobie oszczędność czasu, pieniędzy, ale również lubisz mieć pozytywny wpływ na środowisko to warto jest zacząć pić wodę, którą masz w zasięgu ręki. Pamiętaj jednak, że przedstawione zalety dotyczą wody, która dostarczana jest z wodociągów i regularnie badana. Inna sytuacja jest, kiedy woda dostarczana do domu jest ze studni przydomowej. Wówczas o jej stan jak i wszelkiego rodzaju badania, należy przeprowadzać we własnym zakresie.

Czytaj też: 7 najczęstszych błędów w sposobach odchudzania

Baner Brand Cy
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice