fbpx

Zwycięstwo Dominiki w Super Serii Kadetek – pokonanie aktualnej mistrzyni i wicemistrzyni Polski Młodziczek!

Dominika Podhajecka zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria SOBOTA CUP Kadetek (do lat 16-u). Wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski.

Podopieczna trenerów Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra w tych prestiżowych zawodach pokonała praktycznie całą czołówkę rocznika 2006. Warto zaznaczyć, że w turnieju starszej kategorii wiekowej wystartowały wszystkie najlepsze młodziczki, które grały w lipcowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku (za wyjątkiem Weroniki Ewald, która na MP U14 również nie grała).

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Tenisistka GKT Smecz Górzyca ze względu na rozstawienie (nr 6) rywalizację rozpoczęła od drugiej rundy i czekała na rozstrzygnięcie meczu pierwszej serii Laura Stypuła (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) – Helena Dąbrowska (Pabianicki Klub Tenisowy). Pewnie (6:1, 6:0) wygrała młodsza Laura dlatego już w pierwszym swoim meczu Dominika musiała się zmierzyć ze świeżo upieczoną Mistrzynią Polski Młodziczek. Dominika zrewanżowała się Laurze za MP i pokonała swoją koleżankę z kadry Polski  6:2, 6:4!

W ćwierćfinale Dominika po zaciętym meczu (6:3, 5:7, 10:6 w super tie breaku) pokonała nr 6 rankingu PZT Młodziczek Karolinę Gołdę (Akademia Tenisowa MASTERS Radom).

W półfinale lubuszanka pokonała (6:2, 3:0 ret.) Mistrzynię Polski Młodziczek w grze podwójnej – nr 4 U14 Martynę Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).


W finale Dominika zmierzyła się z Moniką Stankiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) nr 2 U14, m. in. aktualną Wicemistrzynią Polski Młodziczek, Halową Mistrzynią Polski Młodziczek, Mistrzynią Polski Skrzatek, wielokrotną medalistką MP w singlu, deblu i drużynie, brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Europy U12, czołową tenisistką Tennis Europe.

Dominika nerwowo zaczęła decydujący pojedynek i przegrywała już 0:3. Z czasem zaczęła jednak przejmować inicjatywę nad swoją bardziej utytułowaną koleżanką, doprowadziła do remisu 3:3, nie wykorzystała jeszcze szansy przewagi na 4:3. Rywalka uciekła na 5:3, a potem miała piłkę setową przy stanie 5:4. Coraz pewniej grająca lubuszanka doprowadziła jednak do remisu, a następnie zamknęła seta 7:5. W drugiej partii coraz agresywniej grająca zawodniczka Smecza prowadziła już do końca meczu 3:1, 5:3, aby zakończyć zwycięsko ten stojący na wysokim poziomie sportowym mecz 7:5, 6:4 i triumfować w całym turnieju.

W jednym turnieju Dominice udało się pokonać nr 2, nr 3, nr 4 i nr 6 rankingu PZT Młodziczek, w tym aktualną mistrzynię i wicemistrzynię Polski!

 Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na OTK Super Seria SOBOTA CUP Kadetek (do lat 16-u).

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj także: Kariera Dominiki Podhajeckiej ze względów finansowych jest zagrożona. Potrzebny jest sponsor!

Dzisiaj w programie Miłosza Izdebskiego przyszłość lubuskiego tenisa Dominika Podhajecka.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!