fbpx
Home Aktualności Zwycięstwo i trzecie miejsce Dominiki w Tennis Europe – Kvarner Open U16!

Zwycięstwo i trzecie miejsce Dominiki w Tennis Europe – Kvarner Open U16!

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Dominika 2

Dominika Podhajecka w kolejnym turnieju na chorwackiej ziemi zwyciężyła w grze podwójnej i zajęła 3 miejsce w grze pojedynczej.

Organizatorem zawodów był  Teniski klub Kvarner Rijeka (CRO). Dominika po sukcesie w Veli Losinj (3 miejsce w singlu) w kolejnym turnieju zanotowała fantastyczne wyniki mimo tego, że walczyła nie tylko z rywalkami, ale również z bólem i osłabieniem organizmu spowodowanym zapaleniem ucha!

Ze względu na rozstawienie lubuszanka miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Carlotta MARTINS PINTO TEIXEIRA (ITA) – Mia ZUFIC (CRO). Wyraźnie lepsza  okazała się Włoszka, która pokonała Chorwatkę 6:2, 6:0. 

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

W drugiej rundzie zawodniczka GKT Smecz Górzyca oraz Akademii Tenisowej Tenis Kozerki   pokonała reprezentantkę Italii 6:0, 6:4.

W trzeciej rundzie na drodze piętnastolatki stanęła Laura MASER (GER). Kolejny mecz turnieju Dominika zaczynała od wysokiego prowadzenia 5:1 ale osłabiony organizm sprawiał, że rywalka odrabiała nieco straty. W tym przypadku, po 10 piłkach setowych Dominika wygrała pierwszą partię 6:4, a drugiego seta od stanu 2:2 – 6:2.

W ćwierćfinale podopieczna trenerów Jakuba Ulczyńskiego i Daniela Podhajeckiego pokonała 6:3, 6:4 Austriaczkę Laurę MASER.

W półfinale po świetnie zapowiadającym się meczu i początku na bardzo wysokim poziomie sportowym Dominika przegrała z rozstawioną nr 1 Słowenką Pia PETELINSEK 3:6, 1:6. Dominika na początku spotkania zdominowała wyżej notowaną i obdarzoną świetnymi warunkami fizycznymi rywalkę ale niestety sił starczyło do stanu 3:3 pierwszego seta. Mimo problemów zdrowotnych Dominika tak jak w poprzednich meczach nie chciała zejść z kortu i ambitnie dokończyła spotkanie.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Wcześniej w grze podwójnej Dominika w parze z Czeszką Nikolą KOPRIVOVĄ pierwszą rundę miały wolną i czekały na rywalki, którymi w drugiej rundzie były Włoszki (pokonały wcześniej Chorwatki) Melissa Angelina MAROCCHIO i Eva SEGATO. Nasza para pewnie wygrała 6:2, 6:1.

W półfinale Dominika i Nikola ograły 6:4, 6:4 Niemki –  Lina STARKE i Laura MASER.

W finale nasze dziewczyny pokonały 6:3, 6:3 zwyciężczynię i finalistkę gry pojedynczej Helene SOMMER (GER) i Pia PETELINSEK (SLO).

Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Turniej Tennis Europe Kvarner Open U16. Dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wpierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, DAMIAN INVESTMENTS Sp. z o.o, PHU Jamniuk, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, TOP UBEZPIECZENIA, Gmina Górzyca, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

#TeamPodhajecka

#TenisKozerkiAkademiaTenisowaTenisKozerki

@REHAkompleks

#BabolatFamily

#PZT

Czytaj też: Krok od finału i podium Dominiki w Tennis Europe do lat 16 w Chorwacji!

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia
Baner Brandmed 2

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice