fbpx
Home Aktualności Za niecałe dwa lata z Uradu do Aurith ruszy przeprawa promowa

Za niecałe dwa lata z Uradu do Aurith ruszy przeprawa promowa

by Renata Hryniewicz
Przeprawa Promowa Urad

Przeprawa promowa miała powstać jakiś czas temu i choć gmina Cybinka była już na to gotowa, rada związku gmin Brieskow-Finkenheerd odrzuciła projekt w ostatniej chwili. Jak się jednak okazuje będziemy mogli przepłynąć promem z Uradu do Aurith, bowiem  inwestycja dojedzie do skutku! 

Urząd Briesków -Finkenheerd ( partner inwestycji po stronie niemieckiej) pomimo tego, ze inwestycję rozpoczął postanowił w ostatniej chwili nie ująć w swoim budżecie na 2019 r. wkładu własnego na przygotowanie inwestycji. Wydawało się już, że przepadnie unijne dofinansowanie do projektu (85 proc. inwestycji), jednak nasz sąsiad zmienił zdanie i inwestycja się rozpocznie. 

– W ramach inwestycji oprócz promu na polskim brzegu stanie wieża widokowa i miejsca odpoczynku. Nasi sąsiedzi doczekają się nowego przyczółka dla cumującego promu. Prace ruszą w kwietniu, a wszystko ma być gotowe na wiosnę 2022 roku. Wtedy też między Uradem a Aurith zacznie kursować prom. Czekamy zatem z niecierpliwością! – informuje rzecznik powiatu Wojciech Obremski. 

 30 września obie strony przekazały sobie umowę partnerską. Stronę Polską reprezentował burmistrzowi Cybinki Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Cybince Anna Śliwińska, sekretarz gminy oraz członek zarządu powiatu Sebastian Łukaszewicz oraz starosta słubicki Leszek Bajon.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice