fbpx
Home Aktualności JAK W KILKU KROKACH ZDAĆ EGZAMIN NA PRAWO JAZDY?

JAK W KILKU KROKACH ZDAĆ EGZAMIN NA PRAWO JAZDY?

by Redakcja iLoveSłubice.pl
Fot. I Love Słubice

Dzisiaj pierwsza z czterech części poradnika dla kandydatów na kierowców i nie tylko. Szybkie przypomnienie, cenne wskazówki napisane z dawką humoru. Łap Relax przed egzaminem. Poradnik przygotowany został przez lidera wśród szkół nauki jazdy w powiecie słubickim szkołę „Agent”.

Przygotowanie do jazdy i ruszanie

Auto otwieramy i sobie wsiadamy. Fotel i lusterka ustawiamy, pasy rzecz jasna zapinamy. Kluczyk przekręcamy i furę odpalamy. Światła mijania zapalamy, a żeby wystartować – bieg pierwszy na wciśniętym sprzęgle wrzucamy. Hamulec ręczny zwalniamy i czy czerwone kontrolki się nie palą przed ruszeniem sprawdzamy. Z uczuciem sprzęgło puszczamy, jednocześnie pedał gazu głaskamy i w nagrodę ruszamy. Wciąż autka dźwięku słuchamy. Kiedy zaczyna głośniej chodzić, to znak, że czas następny bieg wbić. Sprzęgło wcześniej naciskamy i dwójeczkę wrzucamy, po czym znów z sercem sprzęgło zwalniamy.

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

Gdy już sobie jedziemy, gazu delikatnie dodajemy, biegi podwyższamy i się rozpędzamy. Pas ruchu utrzymujemy i tor jazdy planujemy. Gdy hamujemy, prędkość wytracamy i auta słuchamy. Kiedy mruczy to znak i najwyższa pora, by redukcji dokonać. Sprzęgło znowu wduszamy i na bieg właściwy do prędkości – obniżamy. I znów, gdy sprzęgło puszczamy, dużo serca i uczucia w to wkładamy.

Lusterka to podstawa. Pamiętaj o nich!!!

Jedziemy, co chwilka w lusterka kukając, zagrożenia na drodze tym samym unikając. Główką kręcimy, przez okienka filujemy, dziwne sytuacje przewidujemy. Przeszkody sygnalizując kierunkowskazem omijamy i czy możemy tor jazdy zmienić, w lusterku koniecznie sprawdzamy. Zerkając przez boczną szybkę, martwy punkt badamy. Te same czynności zawsze przed zmianą pasa ruchu oraz wyprzedzania wykonać obiecujemy, bo bezpiecznie jeździć przecież chcemy.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

Pamiętaj: Pozycja auta wskazuje kierunek jazdy.

Kiedy w prawo skręcamy z prawej strony drogi się ustawiamy i przed oś wjeżdżamy. A kiedy dwukierunkową dróżką sobie śmigamy i w lewo skręcamy, koniecznie pamiętamy, że do osi dojeżdżamy. Z jednokierunkowej drogi lewoskręt tylko wtedy dobrze zrobimy, gdy się do lewej krawędzi przytulimy. Za oś drogi poprzecznej wjeżdżamy, jak dwa kierunki ruchu mamy. Ciągle podwójnej ciągłej szukamy no i za nią dopiero skręcamy, bo my przecież nie ścinamy. Za dwie kreski sobie wlatujemy i dalej bezpiecznie sobie jedziemy.

CDN…

Podobał Wam się artykuł? Polub nas na Facebooku.

Czytaj też: Kilka złotych wskazówek: jak napisać poradnik w internecie?

Baner Brand Cy
whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice