fbpx

Dobra wiadomość dla pracowników transgranicznych! Od stycznia więcej możliwości dostępu do bezpłatnego leczenia

Pracownicy transgraniczni ubezpieczeni w największej niemieckiej kasie chorych AOK Nordost przywykli już, że mogą bezpłatnie korzystać z różnych form leczenia w słubickim Centrum Medycznym Brandmed. I choć mogłoby się wydawać, że w tej kwestii wszystko już zostało „zrobione” to jednak początek roku przyniósł wiele nowości! Od stycznia br. znacznie poszerzyła się lista bezpłatnych usług, dostępnych na kartę AOK Nordost. 

Jak było dotychczas?

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

Dotychczas pacjentom zabezpieczono bezpłatny dostęp do takich specjalistów, jak lekarz ogólny, internista, chirurg, ortopeda, kardiolog, neurolog czy urolog. Choć to już dość szeroki wachlarz specjalności lekarskich, to wielu pacjentów ubolewało nad koniecznością płacenia z własnej kieszeni za wizyty u pozostałych specjalistów, na przykład u dermatologa czy endokrynologa. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, słubicka klinika Brandmed, lecząca od lat pacjentów nie posiadających ubezpieczenia w Polsce, a pracujących w Niemczech, znalazła rozwiązanie.

Co nowego oferuje Brandmed?

Wyjaśniamy:

Do bezpłatnych konsultacji lekarskich dołączyły właśnie te u dermatologa, endokrynologa oraz gastrologa/gastroenterologa. Ale to nie wszystko!

W trakcie konsultacji lekarskich nierzadko konieczne było wykonywanie na miejscu badań diagnostycznych lub kierowanie na badania do innych placówek. Nie zawsze badania te refundowane były przez kasę chorych. Zmiany wprowadzone od 1. stycznia gwarantują przeprowadzenie tychże badań bez kosztów dla pacjenta.

słubicka 5, 69 108 cybinka (1)

O jakie badania konkretnie chodzi? To na przykład wszelkiego rodzaju USG wykonywane w trakcie wizyt u ortopedy, chirurga czy innych specjalistów. Nie trzeba zatem płacić za ultrasonografię stawów, brzucha, tętnic czy tarczycy. Pacjent uniknie zatem dodatkowych kosztów w trakcie wizyty.

Co ciekawe, zapewniono ponadto bezkosztowy dostęp do profilaktycznego badania znamion skórnych, które dotychczas nie należało do najtańszych.

Przypomnijmy, że pośród badań do tej pory zlecanych pacjentom znajdowały się także takie, za które już od dwóch lat funkcjonowania kontraktu z niemiecką kasą chorych pacjenci nie musieli dopłacać, jak na przykład RTG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa.

Zupełną nowością jest rozszerzenie możliwości w obrębie gastrologii

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10

Wraz z włączeniem konsultacji u gastroenterologa/gastrologa do pakietu bezpłatnych usług na kartę AOK Nordost, uwzględniono także dwa typy badań: gastroskopię i kolonoskopię. Badanie powłok brzusznych i USG brzucha będą mogły być zatem uzupełnione o dokładniejszą diagnostykę, bez dodatkowych kosztów dla pacjenta. Zdecydowanie ułatwi to przeprowadzenie diagnostyki  układu pokarmowego i chorób z nim związanych. Co ważne, terminy oczekiwania na konsultację w gabinecie gastroenterologa obecnie nie są odległe, dlatego jeśli dokuczają Ci dolegliwości ze strony układu pokarmowego, nie zwlekaj z umówieniem terminu. W dzisiejszych czasach rośnie liczba osób korzystających z porad gastroenterologa z uwagi na nieprawidłowe odżywianie się, a także szybkie tempo życia i stres – czynniki, które zaostrzają dolegliwości ze strony żołądka czy jelit.

W krótkim artykule nie sposób wymienić wszystkich możliwości, zagwarantowanych pacjentom dzięki staraniom Centrum Medycznego Brandmed i AOK Nordost, dlatego też zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.brandmed.eu oraz profilu na Facebooku @centrummedycznebrandmed .

Kontakt:

Centrum Medyczne Brandmed, ul. Daszyńskiego 1
69-100 Słubice

+48 95 758 2649

+48 518 011 108

info@brandmed.eu

AUTOR: CENTRUM MEDYCZNE BRANDMED

Czytaj też: „Po co jemy i jak mamy jeść?” – wprowadzenie do cyklu o żywieniu naszego nowego eksperta mgr Anny Kowalczyk, dietetyka poradni „Anatomia Jedzenia”

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Portal I Love Słubice - Całym sercem dla powiatu słubickiego!
Podcast Słubice