fbpx
Home Aktualności Dwa ćwierćfinały naszej lubuskiej dumy Dominiki w Mistrzostwach Polski Młodziczek!

Dwa ćwierćfinały naszej lubuskiej dumy Dominiki w Mistrzostwach Polski Młodziczek!

by Renata Hryniewicz
Fot. Daniel Podhajecki

Autor: Daniel Podhajecki

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej rozegrano Mistrzostwa Polski Młodziczek (do l. 14-u). Kolejny raz najlepsze rezultaty wśród lubuszan osiągnęła Dominika Podhajecka. Reprezentantka GKT Smecz Górzyca w grze pojedynczej została rozstawiona w tych najważniejszych krajowych zawodach z nr 8 turnieju głównego (drabinka na 32 zawodniczki). Wcześniej rozegrano eliminacje, w których również rywalizowały 32 młode tenisistki.

W pierwszej rundzie podopieczna trenerów Marcina Pagóra i Daniela Podhajeckiego pewnie pokonała (6:2, 6:0) Aleksandrę Mitrzak (Inowrocławskie Towarzystwo Tenisowe Goplania).

tisachlerei aus słubice bietet ihnen terrassen, carports, saunas produktion und montage +4915163520291 (91×50 mm) (90×50 mm) (112×87 cm) (210×105 px) — kopia

W drugiej rundzie lubuszanka zwyciężyła w dwóch setach 6:1, 6:3 przedstawicielkę gospodarzy turnieju Hannę Koprowską (Klub Tenisowy GAT Gdańsk), awansując do najlepszej ósemki mistrzostw kraju.

Dominika świetnie rozpoczęła również mecz ćwierćfinałowy z Laurą Stypułą (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), jak się później okazało …mistrzynią Polski. Przy swoim serwisie nasza tenisistka bez straty punktu wygrała pierwszego gema, a następnie przełamała rywalkę wychodząc na prowadzenie 2:0. W trzecim gemie Dominika prowadziła już 40:0 i wydawało się, że usiądzie na przerwę przy wysokim i pewnym prowadzeniu 3:0. Niestety tak się nie stało, nie wiadomo dlaczego Dominika traciła pewność siebie, a halowa wicemistrzyni Polski z Bielska Białej wykorzystywała taki przebieg meczu. Rywalka wyszła na prowadzenie 4:2, ale w kolejnym gemie Dominika znowu prowadziła 40:0 i mogła zdobyć kontaktowego gema na 3:4. Niestety powtórzył się scenariusz z trzeciego gema i to Laura wyszła na prowadzenie 5:2, a potem po walce zamknęła seta (6:2). Partia druga zaczęła się na korzyść późniejszej mistrzyni kraju, ale od stanu 1:3 Dominika wygrała kolejne 3 gemy z rzędu na 4:3. Dominika miała jeszcze piłkę na 5:3 ale Laura znowu się obroniła (4:4). Kolejnego gema wygrała znowu Dominika i wydawało się, że losy meczu i awansu do półfinału mogą się odmienić. Nie tego dnia, przy stanie 5:5 Dominika znowu nie wykorzystała prowadzenia 30:0 i ostatecznie przegrała drugiego seta 5:7 i ten niezwykle emocjonujący mecz.

Fot. Daniel PodhajeckiFot. Daniel Podhajecki

Fot. Daniel Podhajecki

Jeszcze bliżej medalu Dominika była w grze podwójnej. Lubuszance partnerowała Nadia Kulbiej (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters). Ze względu na niższy ranking partnerki wiadomo było, że nasze zawodniczki nie będą rozstawione i drabinka turniejowa nie będzie łatwa.

sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

W pierwszej rundzie Dominika i Nadia pokonały 6:3, 6:3 dobrą parę Oliwię Jędrzejak i Jagnę Mańkowską (obydwie obecnie niestowarzyszone). Wynik mógł być jeszcze wyższy bo dziewczyny nie wykorzystały kilku piłek setowych i meczowych.

Fot. Daniel Podhajecki

Fot. Daniel Podhajecki

W ćwierćfinale po niezwykle dramatycznym i pełnym zwrotów akcji meczu nasze zawodniczki przegrały 4:6, 6:3, 7:10 z późniejszymi wicemistrzyniami Polski Orianą Gniewkowską (Sopot Tenis Klub) i Karoliną Gołdą (Akademia Tenisowa MASTERS Radom). Nasze zawodniczki były krok od medalu prowadząc … 5:0 w super tie braku rozgrywanym do 10 punktów.

Wyniki Dominiki trzeba oczywiście ocenić bardzo pozytywnie tym bardziej, że przygotowania do Mistrzostw Polski Młodziczek zostały znacznie zakłócone przez kontuzję nadgarstka i dwutygodniową przerwę od tenisa. Cieszy fakt, że nasza zawodniczka mimo wymuszonej przerwy i braku ogrania turniejowego została „wychwycona” już w początkowej fazie mistrzostw kraju i wysoko oceniona ze względu na odważny sposób gry i przygotowanie motoryczne przez Klaudię Jans Ignacik byłą świetną deblistkę cyklu WTA, finalistkę French Open 2012 w grze mieszanej, reprezentantkę kraju w Pucharze Federacji. Pozostaje oczywiście niedosyt bo to kolejna wielka impreza z rzędu, po Tennis Europe w Holandii, Tennis Europe w Sobocie gdzie Dominikę paraliżuje prowadzenie w końcówkach meczów ćwierćfinałowych, w których jest już krok od medalu.

Fot. Daniel Podhajecki

Fot. Daniel Podhajecki

Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Gdańsku.

Czytaj też: Kariera Dominiki Podhajeckiej ze względów finansowych jest zagrożona. Potrzebny jest sponsor!

A także: Dzisiaj w programie Miłosza Izdebskiego przyszłość lubuskiego tenisa Dominika Podhajecka.

Podobał Wam się artykuł? Polub nas na Facebooku.

whatsapp image 2021 10 19 at 08.06.10
sŁubice zaprasza białe ilovesłubice

You may also like

Leave a Comment

Podcast Słubice